SEO Nedir? Ne İşe Yarar? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

SEO Nedir? Ne İşe Yarar?

Can Devecioğlu
tarafından 23 Ocak 2013 Çarşamba

 

İnternet üzerine olan konular üzerine eğilmeye devam ediyoruz. Şimdi de internet sitesi sahiplerinin ve reklam verenlerin yakından ilgilendiği bir kavram olan SEO yani Search engine optimization, Türkçe karşılığı olarak ise Arama motoru optimizasyonu’nun ne olduğuna dair genel bir tanım yapacağız.

İnternet ortamındaki içeriğin çoğalması, nitelikli içeriğe ulaşmanın zorlaşması gibi sebeplerden ötürü ortaya çıkan SEO kavramı, en kaba tabirle internet sitesini, Google ve diğer arama motorlarının standartlarına ulaştırmaktır. Bu başlık altında bir çok farklı kategoride SEO konusu, makalesi yazılabilir. Ancak işin temelinde bu vardır. Backlink, özgün içerik, arama motorlarının algoritması, site haritaları, düzenli içerik paylaşımınun yanı sıra, ziyaretçilerin siteyle olan etkileşimi de önemlidir. Yazılara yapılan yorumlar, sitede geçirilen ortalama süre gibi kriterler SEO’nun temel taşlarını oluşturur.

Artık günümüzde hazır içerik yönetim sistemleri kullanıldığından SEO’nun önemli bir kısmını bu sistemler zaten içerisinde barındırıyor. Oldukça kolaylaşan internet sayfası açma olgusu artık tamamen içerik üzerine yoğunlaşmış durumda. Yazının başında da söylediğimiz gibi bu yazı SEO’nun genel tanımı üzerine olacağı için daha fazla detaya girmek konuyu zorlaştıracaktır. SEO konusunda danışmanlık yapabilecek kurumsal şirketler ülkemizde mevcuttur.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons