Siri Nedir? Ne İşe Yarar? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Siri Nedir? Ne İşe Yarar?

Can Devecioğlu
tarafından 20 Ocak 2013 Pazar

 

Apple’ın iPhone 4S ile birlikte cihazlarının içerisinde yer almaya başlayan yeni bir hizmet olan Siri hakkında genel bir bilgilendirme yapacağız. Aslında Türkiye kullanıcılarını pek ilgilendirmese de Siri, geliştirilmekte olan bir hizmet. İnternet bağlantısı olmadan çalışmayan Siri bir sesli komut servisi. Siri’yi kullanabilmek için iPhone, iPad veya iPod cihazınızın Ayarlar sekmesi altından Siri’yi aktifleştirmeniz gerekiyor. Hemen ardından Home tuşuna basılı tutarak Siri’yi aktifleştirebiliyorsunuz.

Aktifleştikten sonra İngilizce olarak komut verirseniz, arama yapabilir, kısa mesaj yazabilir, kendinize hatırlatma ekletebilir, alarmınızı kurabilir ve sayacı çalıştırabilirsiniz. Aslında bunlar sadece temel özellikleri. İnternetten cümle olarak arama veya direk olarak “Çin yemeği” şeklinde bir arama yaptığınız Siri en mantıklı sonucu size isminizle hitap ederek sunuyor. Ancak İngilizce kullanım için bile tam anlamıyla uygun olduğu söylenemez.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons