USB 3.0 Nedir? Ne İşe Yarar? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

USB 3.0 Nedir? Ne İşe Yarar?

Ufuk Atılgan
tarafından 1 Şubat 2015 Pazar
Eski disketlerden cd'ye ve dvd'ye geçiş ile birlikte artık günümüzde depolama için daha çok kullandığımız flash belleklerin kullandığı USB teknolojisi hakkında bilgiler rehberimizde.
 

Teknolojik aletlerin kablosuz şekilde çalışması yaygınlaşmaya başlarken yeni bir kablo teknolojisi kullanmaya ne kadar ihtiyacımız var? USB 2.0’ın yetersiz kalmaya başlaması ve USB 3.0’ın 10 kat daha hızlı bir teknoloji olarak ortaya çıkması ile birlikte kablolu teknolojileri kullanmaya hala ihtiyacımız olabiliyor.

SuperSpeed diye adlandırılan USB 3.0 hız konusunda oldukça iddialı. Yeni nesil bağlantılar denildiği zaman sadece yüksek hız değil farklı kıstaslarda ele alındığı için USB 3.0 sadece yüksek hıza sahip bir teknoloji olarak karşımıza çıkmıyor.

Bilgisayar, dijital kameralar, medya oynatıcılar, cep telefonları ve harici hard disklerin tamamında USB 3.0 kullanılabiliyor.

4.8 Gbps hızına kadar yükselen aktarım hızları sayesinde geliştirilmiş veri yolu gücü kullanılabiliyor. Çiftli veri aktarımı ve yüksek hızlı transferler için ayrıca yeni konektörler ve kablolar yer alıyor.

USB 2.0 ile uyumlu çalışabilen USB 3.0’ı kullanabilmek için ise işlem yapılan ekipmanların bu teknolojiyi desteklemesi yeterli olabiliyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons