USB Hata Ayıklama Modu Nedir? Ne İşe Yarar? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

USB Hata Ayıklama Modu Nedir? Ne İşe Yarar?

Can Devecioğlu
tarafından 19 Ocak 2013 Cumartesi

 

Son günlerce sıkça Android ve Android geliştiriciliği üzerine konulara değiniyoruz. ROM’lar, Recovery ve Download Mode işlemlerine ek olarak şimdi de bu işlemlerinin hepsini yapmak için temel düzeyde bir bilgi olan USB Hata Ayıklama Modu hakkında genel bir bilgi vereceğiz. Aslında çok fazla detay içermeyen USB hata ayıklama modu, cihazınızı bilgisayara bağladığınızda, cihaz içerisindeki kapsamlı değişikliklere izin verilip verilmemesinin ayarıdır. Telefonu kullanırken bu ayara ihtiyaç duymazsınız. Ancak bilgisayara bağlayıp, dosya transferi dışında daha kapsamlı bir iş için kolları sıvadığınızda eğer USB hata ayıklama modu açık değilse herhangi bir işlem yapamazsınız.

Cihazınızı İngilizce olarak kullanıyorsanız bu ayar USB Debugging olarak karşınıza çıkacaktır. Android sürümlerine farklı olarak USB hata ayıklama modunun ayarı farklı menüler altında olabiliyor. Android’in Ayarlar menüsü altında geliştirici seçenekleri altında bulamıyorsanız, cihazı bilgisayarınıza USB kablo ile bağlayın. Android bildirim çubuğunda çıkacak olan uyarının üzerine dokunarak açılacak olan menüden USB hata ayıklama modunu kapatıp açabilirsiniz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons