Web Hosting Nedir? Ne İşe Yarar? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Web Hosting Nedir? Ne İşe Yarar?

Can Devecioğlu
tarafından 23 Ocak 2013 Çarşamba

 

İnternet üzerine olan Nedir kategorisi yazılarımıza devam ediyoruz. Şimdi ise Host yada Web Hosting olarak bilinen internet hizmeti üzerine genel bir tanım yapacağız. Host denilen hizmet, bir internet sitesinin, internet ortamındaki dosyalarının bulunduğu yerdir. Host, sunucu içerisindeki ufak bir alandır. Hafıza ve sistem kaynakları olarak o sunucunun özelliklerini, donanımını kullanılır. Sunucunun özelliklerine bağlı olarak hostun özellikleri değişkenlik gösterir. Bir sunucu üzerinde 1 host olabileceği gibi ticari olarak bu işi yapan firmalar binlerce hostu tek bir sunucuda barındırabilir. Web Hosting hizmeti genellikle küçük ve orta ölçekli internet siteleri için depolama alanı ve aylık trafik miktarı usulünce satılmaktadır.

Web Hosting hizmetinin ödemesi miktara bağlı olarak aylık ve yıllık olarak yapılabilmektedir. Büyük ölçekli sitelerin Web Hosting hizmeti kullanamamasının en büyük sebebi sistem kaynaklarının yetmemesindendir. Web Hosting hizmeti ticari ve paylaşımlı bir hizmet olduğu için her Web Hosting için atanmış bazı limitler vardır. Depolama ve aylık trafik miktarı gibi limitler arttırabilse de işlemci ve sistem belleği gibi sistem kaynakları fiziksel olarak sabit olduğundan donanım yetersizliğinden ötürü, ziyaretçi sayısı yüksek siteler Web Hosting hizmeti yerine alternatif barındırma seçeneklerinden faydalanır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons