Web Siteleri İçin Coğrafi Bölge Ayarının Önemi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Web Siteleri İçin Coğrafi Bölge Ayarının Önemi

tarafından 12 Ağustos 2016 Cuma

 

Web Siteleri İçin Coğrafi Bölge Ayarının Önemi

Arama motoru optimasyon çalışmaları yapanların coğrafi bölge hedeflerinin optimasyon çalışmalarında son derece önemli bir konu olduğunu bilmektedirler. Google arama motorunun coğrafi bölgeler konusunda mantığı şu şekilde işler. Şayet bir web sitesi yapmış olduğu yayınlarda belli bir coğrafi bölgeyi hedefliyorsa Google bunu bilmek ister. Bunun nedeni arama motorlarının bölgesel olarak yapmış olduğunuz aramalarda sizlere daha iyi sonuçlar vermeye çalışmasıdır. Bunu bir örnekle şu şekilde açıklayabiliriz. Örneğin Ankara’ da oturuyorsunuz ve hamburger sipariş etmek istiyorsanız arama motorlarında bu kelimeyi arattığınızda size İstanbul ve İzmir gibi Ankara haricindeki diğer bölgelerdeki hamburgercileri de listeler. Bu durumda oturduğunuz bölgedeki hamburgercileri bulmak sizin için çok daha zorlaşmış olur.

Google Coğrafi Hedefleme Ayarı

Google,uzantısı com.tr, de, uk gibi ülke uzantılı web sitelerinde bir takım default uygulamalar ile coğrafi bölge ayarları yapmaktadır. Şayet uzantınız dünya çapında bir uzantı ise Google bu sefer de İp adresinize bakarak coğrafi bölgenizi tespit edebilmektedir. Ancak sunucunuz yurt dışındaysa ama siz Türk kullanıcılara yönelik bir içerik yayınlıyorsanız o zaman Google Webmasters Tools içinde yer alan “Coğrafi hedef” ayarı yapmanız gerekiyor. Coğrafi hedef ayarınızı yaptığınız zaman Google İp kaynağınızı hesaba katmayarak coğrafi hedef ayarına göre sitenizi konumlandırır. Dikkat etmeniz gereken küresel bir yayın yapıyorsanız Coğrafi hedef ayarına hiç dokunmamaktır.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons