Windows 7 Starter Nedir? Ne İşe Yarar? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Windows 7 Starter Nedir? Ne İşe Yarar?

Can Devecioğlu
tarafından 1 Ocak 2013 Salı

 

Microsoft bir yandan Windows 8 çalışmalarına devam ederken biz de sizlerle Windows 7’nin en ufak kapsamlı işletim sistemi olan Windows 7 Starter hakkında genel bilgileri paylaşalım. 2008 yılında Intel ve Asus ortaklığıyla duyurulan netbook konseptine bir süre önce son verilmişti hatırlayacağınız gibi. Artık Intel, Atom işlemcileri tabletler için yeniden dizayn ediyor, Asus ise netbook konusunda diretmeyi bırakarak, tablet bilgisayarlara yönelmeyi daha uygun gördü. Windows XP işletim sistemiyle gelen netbooklar, Windows 7’nin çıkmasıyla birlikte bu yenilikten, özel bir Windows 7 sürümü ile faydalanma ihtiyacı hissettiler. Yıllardır Microsoft’un öğrencilere yönelik hazırladığı kısıtlı ancak temel işlevleri yerine getirebilen yazılım paketlerine dahil olan Windows 7’nin Windows 7 Starter isimli versiyonu bu sebeple ortaya çıkmış oldu.

Diğer Windows 7 sürümlerine göre fazlasıyla kısıtlanmış olan özellikler, işletim sisteminin temel işlevlerini barındırıyor ancak çok basit bir örnek vermek gerekirse, Windows’un ekran seçenekleri arasında masaüstü arka planını değiştirmek için bile ek bir yazılım kullanmanız gerekiyor. Çoğu zaman Windows 7 Starter işletim sistemi netbooklar ile özdeşleştirilir ancak Intel Pentium işlemci kullanan notebook ve masaüstü sistemlerde de Windows 7 Starter yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons