Yandex Browser Turbo Modu Nedir? Ne İşe Yarar? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Yandex Browser Turbo Modu Nedir? Ne İşe Yarar?

Tufan Yıldız
tarafından 19 Haziran 2014 Perşembe
Yandex'in popüler tarayıcısı olan Yandex Browser'ın en önemli özelliklerinden olan Turbo Modu'nun ne olduğunu ve ne işe yaradığını nedir kategorisi altında ele aldık. Kotalı internet tarifesi kullanıyorsanız bu makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.
 

Rusya’nın en büyük arama motoru olan Yandex’in Chromium alt yapısını kullanarak geliştirdiği Yandex Browser’da Turbo Modu’nun ne olduğunu ve ne işe yaradığını bugünkü nedir kategorimizde ele alacağız. Öncelikle Turbo Modu’nun internet hızınızı arttırmadığını belirtmekte fayda var. Yandex, Turbo Modu’nu Opera’nın Turbo özelliğini kullanıyor. Bu özellik sayfalar yüklenirken görselleri sıkıştırarak yüklemeyi hızlandırmayı sağlıyor. Böylece kullanıcılar hem kotadan hemde sayfa hızını açış süresinden tasarruf etmekte.

Turbo Modu sadece düşük hızlı internetlerde kullanmak amacıyla geliştirilmiş bir özellik değildir. Mobil ağ kullanırken tarifeli ücretlerde düşük kota kullanımında da faydalı olmaktadır. Örneğin tatile gittiğinizde 3G modeminizle internete girerken daha az veri kullanımı amacıyla Yandex Browser’ın Turbo Modu’nu kullanabilirsiniz.

Yandex Browser Turbo Modu özelliğini ayarlar menüsüne girerek aktif edebilirsiniz. Seçenekler arasında internetinizin yavaşladığında, yada devamlı olarak açık tutabilme seçeneğide bulunmaktadır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons