Nokia Ciddi Olarak Geri Dönme Niyetinde | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Nokia Ciddi Olarak Geri Dönme Niyetinde

tarafından 5 Eylül 2016 Pazartesi

 

Nokia Ciddi Olarak Geri Dönme Niyetinde

 

nokia-ciddi-olarak-geri-donuyor

Mobil sektörün şüphesiz yegane efsanesi olan Nokia, Microsoft’a satılışının ardından sürekli sektöre döneceği dedikoduları ile karşımıza çıkıyordu. Bugünlerde ise şirket ciddi olarak atılım yapmaya başlamış durumda. İş ortakları aramaya başlayan Nokia, çok kısa sürede yeni modeli ile karşımızda olacağa benziyor. Yeni Nokia’ya birlikte bakalım. Bir zamanların telefon sektöründeki lideri olan ve, mobil denildiği zaman akla ilk gelen efsane markası Nokia, geçtiğimiz yıllarda Apple ile yarışını kaybetmiş ve Microsoft’a satılarak birden tarihe karışmış gibi gözükmüştü. Akıllı telefon piyasasında geri kalıp sektörden silinme durumuna gelen şirket yeniden dönüş sinyalleri vermeye başladı. Sürekli dedikodulardan ibaret olan geri dönüş haberleri, Nokia’nın iş ortağı araması ile birlikte gerçeklik kazandı.

Microsoft, Nokia’yı satın aldıktan sonra çıkardığı Lumia modellerinde büyük hüsrana uğramış ve bu hüsranı resmi olarak kabul etmişti. Bu ticari ataktan sonra Nokia tarihe gömülmüş bir şirket görünümüne bürünmüştü. Lakin Microsoft’un Lumia’yı satma çabalarının ardından, Nokia dünya geneli büyük çapta üretim ve sevkiyat yapabilecek iş ortakları aramaya başladı. Daha önce N1 isimli Android işletim sistemli tableti ile sesini duyurmaya çalışan Nokia, eski üretim ve dağıtım ağını kaybettiği için satış sıkıntıları çekmeye başlamıştı. Bu durumun altından kalkamayacağını anlayan Nokia, büyük bir iş ortağı arayıp bu sıkıntısından kurtulmayı amaçlıyor. Bu amaçlar doğrultusunda Nokia’nın aynı Apple gibi yalnızda teknoloji geliştirim bu teknolojiyi kendine has tasarım modelleri ile pazarlamaya çalışacak. Üretim ve dağıtımı ise anlaştığı farklı bir şirket ile sağlayacak. Yeni cihazın çıkma tarihi ise tahmin edileceği üzere çok uzak değil.

Lakin şirket 2016 yılının sonlarına doğru yeni Nokia markalı akıllı cihazlar ile karşımıza çıkmayı düşünüyor. Tabi ki bu oldukça zor olacak. Apple gibi büyük bir dağıtım ağına sahip olmayan Nokia, en son kendisini Microsoft’a sattıktan sonra bu işi ortaklarla yürütmeye karar verdi. Akıllı telefon piyasasında oldukça geride kalan Nokia, eskide kalmış olan marka adına güvendiğini açık bir şekilde gösteriyor. Bakalım ilerleyen süreçte bugünkü Nokia, eski Nokia zamanlarına dönebilecek mi göreceğiz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons