Nokia Lumia Satışlarında Düşüş Var | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Nokia Lumia Satışlarında Düşüş Var

Mutlu Şen
tarafından 27 Ocak 2014 Pazartesi
Nokia'nın Windows Phone 8 işletim sistemine sahip akıllı cihaları Lumia'lardan gelişmeler kötü. Cihaz satışlarında düşüş gerçekleşiyor. Detaylar haberimizin devamında.
 

Nokia’nın Microsoft ile telefon işletim sistemi iş birliği kötü gidiyor. Yayınlanan rapora göre tüketiciler rakip cihazları tercih etmeye devam ederken Nokia’nın işletim sistemi sorunu yüzünden satışlarda keskin bir düşüş yaşandı.

Nokia cihazları için satışlar %29 değer kaybetti. Finlandiya merkezli şirket “Düşük fiyatta çok fazla telefonun piyasaya sürülmesini” bahane olarak gösterdi. Nokia geçen yılın son üç ayı içerisinde Lumia akıllı telefonlardan 8.200.000 adet sattı.

2012 yılının dördüncü çeyreğinde iki Lumia akıllı telefon piyasaya sunulmasına rağmen, aynı çeyrekte 2013 yılının üçüncü çeyreğinde satılan 8.8 milyon Nokia Lumia’lar 2012 yılına göre daha az satış yaptı.

Yapılan araştırmalarda akıllı telefonların genellikle tatil dönemlerinde yükselmesi dikkat çekiciydi. Daha da ilgi çekici olanı ise tüketiciler Apple’nin yeni iPhone’larını diğer seçenereklere nazaran daha fazla ilgi gösteriyor olmasıydı.

Blackberry gibi, Nokia’da bazı zamanlarda telefon satışlarında en yükseğe yükselmişti. Fakat rakiplerine bu mücadelede fazla yaklaşamayan Nokia rakip firmaların iPhone & Samsung S4 ve hatta Google’nin yeni Motorola X gibi telefonları çıkarması Nokia’yı sürekli derine çekiyordu.

Microsoft’un perşembe öğleden sonra yayımlanan raporunda Nokia hisselerinde yaklaşık %4’lük bir kayma yaşandı.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons