Nokia Lumia Telefonlar Tarih Mi Olacak | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Nokia Lumia Telefonlar Tarih Mi Olacak

tarafından 1 Eylül 2016 Perşembe

 

Nokia Lumia Telefonlar Tarih Mi Olacak

 

nokia-lumia-tarihmi-olacak

Dünyaca ünlü teknoloji markası Nokia, zor günler geçiriyor. Uzun bir süredir teknoloji marketlerde, büyük mağaza zincirleri ve şubelerinde Nokia Lumia cep telefonlarını göremiyorduk. Sağlam kaynaklardan alınan bilgiler ise artık Lumia’ların üretilmeyeceğini ve satılmayacağını söylüyor. Nokia Lumia cep telefonları tarih olabilir. Akıllı telefonlar piyasaya çıkmaya başladığında Nokia Lumia modelleri revaçtaydı. Ancak rakipleri piyasaya çıktıkça Lumia modellere ilgi azaldı. Öyle bir an geldi ki, Nokia devreden çekildi. Birçok Telekom ve operatör firması bu modelin satışını durdurdu. Bu işten en zararlı çıkan Nokia oldu.

Dev marka Nokia sonunda pes etti ve Lumia’ları tamamen kaldırıyor. Oysa ki Lumia, Windows 10 için büyük emek harcamıştı. Microsoft çabaları olumsuz sonuçlandı ve uygulama mağazasında hedef kitleye ulaşılamadı. Pazar payı gitgide düşen Nokia Lumia akıllı cep telefonları her bakımdan geride kaldı. Yıl sonuna kadar Lumia modeli tamamen tükenecek ve bir daha üretilmeyecek. Birçok ülkede Nokia Lumia adını kurtarmak adına ürüne dair müthiş indirim ve kampanyalar düzenledi ancak sonuç olumsuz oldu. Bu kampanyalar aslında stokları eritmek için yapılmıştı. Microsoft yeni bir hamle olarak marka adı altında Surface adı verilen yeni akıllı telefonları çok yakında üretmeye başlayacak. Surface Phone akıllı telefonlar hangi şirketle çıkacak bilinmez ancak Nokia’nın bu kez başaramadığı bir gerçek. Artık Lumia’lar olmayacak.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons