Nokia Lumia Üzerinde Android İşletim Sistemi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Nokia Lumia Üzerinde Android İşletim Sistemi

Can Devecioğlu
tarafından 15 Eylül 2013 Pazar
Nokia'nın Microsoft tarafından satın alınmasından sonra şirketin bazı sırları da ortaya çıkmaya başladı. New York Times'ın haberine göre Nokia, Android işletim sistemli prototipleri hazır hale getirmiş.
 

Son günlerin en önemli gelişmelerinden bir tanesi olan Microsoft’un Nokia’yı satın almasının üzerine, Nokia’nın bazı sırları da ortaya çıkıyor. Dünya genelindeki 30.000’den fazla personeliyle birlikte Microsoft’un bünyesine dahil olan Nokia’nın Android işletim sistemi üzerine bazı çalışmalar yaptığı ortaya çıktı. Öncelikle Microsoft, Nokia’yı Satın Aldı! başlığından bu satın almanın detaylarına göz atabileceğinizi belirtelim.

Lumia serisi akıllı telefonların ilk üretildiği dönemde büyük sıkıntılar atlatan, ekonomik anlamda büyük dar boğazlara giren firma, bu sıkıntılardan Windows Phone 8 işletim sistemiyle birlikte büyük oranda kurtulmuştu. Ancak bu süreç içerisinde sürekli farklı yollar arayışında olan firmanın üzerinde en çok durduğu noktanın Android işletim sistemi olduğu öğrenildi. New York Times tarafından yayınlanan habere göre Nokia, Android işletim sistemli cihazlar için çeşitli prototipler geliştirmiş ve mevcut modellerde Android işletim sistemini çalıştırmayı başarmış. Ancak o dönemki Nokia CEO’su, Android’den de başarısız olunacağını düşündüğü için protoipler rafa kaldırılmış. Nitekim Nokia’nın bu öngörüsünde haklı olduğunu da söyleyebiliriz. Zira şuan Samsung’un durumuna bakacak olursak, Android işletim sistemi konusunda neredeyse bir tekel halini aldı.

Nokia ve Android arasındaki bu belirsiz ilişkiyi Nokia, Android’i Tercih Etmeli! başlığında da sizlere aktarmıştık.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons