Nokia N1 Satışa Çıktı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Nokia N1 Satışa Çıktı

Ufuk Atılgan
tarafından 26 Mayıs 2015 Salı
Nokia'nın ilk Android ürünü olan N1 adındaki tablet Android 5.0 Lollipop ile birlikte satışa sunuldu.
 

2010 senesinde Nokia Corporation İcra Kurulu Başkanlığına gelen Stephen Elop, o yıllarda ünlü firmanın batması için elinden geleni yaparak bir yöneticinin nasıl olmaması gerektiği hakkında tüm dünyaya fikir vermişti.

Stephen Elop, uzun yıllar boyunca başarısız girişimleri ile Nokia’nın sonunu hazırlamıştı. Samsung, LG ve Apple gibi köklü rakipleri karşısında başarısız kalan Nokia son olarak Microsoft tarafından satın alınmıştı.

Microsoft tarafından satın alındıktan sonra ise, Android işletim sistemlerine karşı Nokia cephesinde bir ilgi gösterilmeye başlandı. Fakat Nokia Android tabanlı akıllı telefonları ile de başarılı olamadı.

Bugün ise Çin dışında N1 modeli Tayvan’da satışa sunuldu. Android 5.0 kullanan tablet Nokia Z Launcher arayüzünü kullanıyor. Kullanıcılar tarafından yoğun bir ilgi gören tablet bu sefer Nokia’yı biraz olsun başarıya doğru götürecek gibi gözüküyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons