Nokia X İncelemesi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Nokia X İncelemesi

tarafından 3 Eylül 2016 Cumartesi

 

Nokia X İncelemesi

 

nokia-x-incelemesi

Nokia X, Nokia’nın MWC 2014 yılında tanıtmış olduğu maliyet odaklı X ailesinin ilk üyesidir. Her ne kadar Nokia X, Android tabanlı olarak görülse de aslında Android Windows Phone karışımı bir akıllı telefondur. Nokia X ‘i Android’den ayıran özellikleri şu şekilde özetlenebilir. Nokia X,Google servis ve uygulamalarını değil, Skype, Outlook, One Drive gibi Microsoft ve Nokia’nın uygulamaları ile birlikte gelmektedir. Gene Android’den ayrılan diğer bir özellik ise Nokia X ‘in ara yüzünün Android’den çok Windows Phone ‘nin izlerini taşlıyor olmasıdır. Ayrıca Cihazlarda Google Play yer almamaktadır. Microsoft’un Nokia X ‘deki amacı uygun maliyet ve ortalama bir performanstır.

Nokia X, 4 inçlik bir ekrana,480 x800 p ekran çözünürlüğüne sahip. Çoklu dokunmatik desteği iki parmakla sınırlı. Ekran kalitesi genel anlamada tatminkâr seviyede. Güneş altında okunabirliğin çok iyi olduğunu söylemek güç. Nokia X’in ağırlığı 129g.Bu haliyle hafif bir akıllı telefon ancak kalın. Zira 10.4 mm bir gövdeye sahip. Nokia X’in işletim sistemi Android 4,1.Cihazda kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayacak, Nokia MixxRadio, Here Maps, One Drive ve Skype gibi pek çok uygulama mevcut. Ürün 1Ghz hızında Snapdragon S4 işlemciye sahip. Dâhili hafıza 4GB.Ancak micro SD ile 32 GB çıkarmak mümkün Basit oyunları oynayabilecek performansı sunan telefon giriş –orta segmentinde.

Batarya 1500 mAh gücünde. Pil ömrünün fazla olduğu söylenemez. Telefon görüşmeleri yahut mesajlaşmalarda şarj sorun çıkarmaz. Ancak internet ve oyun oynuyorsanız elbette pilin ömrü daha az. Eğer telefonu yoğun olarak kullanıyorsanız şarj cihazınızı yanınızda bulundurun. Nokia X arka kamerası 3MP ve flaşsız. Kameranın çok iyi olduğu söylenemez. Ses ve multimedya da orta seviyelerde. Nokia X’in fiyatı 499 lira. Eğer uygun fiyat arıyorsanız iyi bir seçenek olabilir.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons