Teknoloji Gündemi Ve Gelişmeler | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Teknoloji Gündemi Ve Gelişmeler

tarafından 1 Kasım 2016 Salı

 

Teknoloji Gündemi Ve Gelişmeler

Son yıllarda teknoloji gündemi ve gelişmelerini takip etmek oldukça zor. Her geçen gün bir gelişmeye yenisi ekleniyor. Yığılma yapmayan ve kendini tekrarlamayan bir mecra bu teknoloji gündemi ve gelişmeler. Şimdi sizleri şu sıralar en gündemde olan gelişmelerden haberdar edeceğiz. 20 dakikada şarj Akıllı telefon kullanıcıların en mustarip olduğu konu şüphesiz şarj konusu. Akıllı telefonlarını günde iki üç kez şarj edenler bu başlığı görünce eminiz ki çok heyecanlanacak. Şimdi konunun ayrıntılarına bakalım. Dünya Mobil Kongresinde tanıtımı yapılmış olan ve en geç 2018de piyasaya sürüleceği sözü verilen Meuzi mCharge teknolojisi insanları oldukça meraklandırıyor.

Meuzi tarafından geliştirilmesine devam edilen bu teknolojinin vaadi 10 dakikada ` kapasiteyi doldurmak. 20 dakika sonunda ise cihazın tamamen şarj olmuş olmasını sağlamak. Bu sistemin öncelikle 2017 sonu yada 2018 başında Çin pazarında satışa çıkacak birkaç modelde bulunacağı söyleniyor. Cihazların şarj edilirken çıkardığı en büyük sorun olan bataryanın ısınması bu teknolojiyle en aza indirilmeye çalışılmış. Isınmanın 44 dereceden 38 dereceye düşürüldüğü söyleniyor. Ayrıca cihazın kullandıkça azalan pil ömrü bu sistemde oldukça uzamış durumda. Efsane geri dönüyor Nokia’nın tartışmasız en bilinen telefonu 3310.

Bu telefonun sağlamlığını duymayan kalmadı. Ve bu sağlamlığı duymayan/görmeyen kalmasın diye telefona yapmadıkları da kalmadı. Yüzlerce kat yukarıdan atılması mı dersiniz, üzerinden tırlarla geçilmesi mi yoksa telefonun suya/ateşe sokulması m dersiniz? Telefonun sağlamlığını ölçmek için yapılmış daha bir sürü şey. 2017 yılının ikinci çeyreğinde Türkiye’ de satışa sunulması beklenen Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 modelleri firmanın teknoloji gündemi ve gelişmeleri yakalamış modelleri olarak büyük ilgi gördü. Birkaç senedir eski dönemlere olan özlem akımından Nokia 3310’da fazlasıyla nasibini almış gibi gözüküyor.

Özellikle 1 Eylül 2000 senesinde piyasaya sunulan ve sunulduğu sene ortalığı kasıp kavuran 3310 modelinin yenilenmiş versiyonunun piyasaya sürüleceği o dönem Nokia 3310 kullanıcılarını epeyce heyecanlandırdı. Bir dönem telefon piyasasının tek halimi olan Nokia’nın oldukça eski bir mazisi var. Bir dönem piyasaya mecburi bir ara verdikten sonra yeni döneme mükemmel bir giriş yapmayı hedefliyor. Şu da bir gerçek ki Nokia, Samsung firmasının oldukça sönük geçtiği özellikle çıkardığı 7 serisinin patlamalarla gündeme gelmesi sonrasında ve Sony firmasının ise kendini yeteri kadar kanıtlayamadığı bir dönemde yaptığı bu çıkışla MWC 2017’de bütün ilgiyi üstüne toplayacak gibi gözüküyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons