Nvidia’dan Büyük Talep | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Nvidia’dan Büyük Talep

tarafından 29 Ocak 2018 Pazartesi

 

Nvidia’dan Büyük Talep

Nvidia’dan Büyük Talep başlığı altında sizlere bu konu hakkında bir çok bilgiyi açıklayıcı bir şekilde sitemizde sunmaktayız.

Gencinden yaşlısına şu günlerde herkes kripto para birimleri ile yakından ilgilenmekte. Buraya kadar her şey günlük güneşlik fakat popüler para birimlerinin elde edilmesi için kullanılan donanımlar bilgisayar dünyasını yakından ilgilendiriyor, zira bazıları için yeni bir gelir kapısı haline gelen bu furya, sanal madencilik amaçlı kurulan sistemlerde normalin kat be kat üstü miktarlarda ekran kartları kullanılmasıyla oyuncuların kabusu haline gelmiş durumda.

Fiyatlar MSRP’nin 3 katını bulabiliyor!

Geçtiğimiz günlerde gelen haberlere göre ekran kartları son zamanlarda tavsiye edilen satış fiyatlarının 2-3 katı fiyat etiketi ile alıcısıyla buluşabiliyor. Evet, buluşabiliyor çünkü çoğu zaman istediğiniz modeli stokta bulamayabiliyorsunuz. Öyle ki GTX 1080 Ti 1600$’dan, GTX 1080 ise 750 ila 1200$ arasında değişen bir aralıktan alıcı buluyor.

Bu haliyle baktığımızda sistem toplamak isteyen bir kullanıcının sistemin tamamının normalde kendisine mal olacağı miktarı sadece ekran kartı için misliyle harcaması gerekiyor.

Bu arada ilginç bir örnek olarak RX Vega 64 sahiplerinin ABD’de kartlarını ikinci elde 1200$’dan satarak 1138$’dan GTX Titan XP Collectors Edition satın alabildiğine yer vermek isterim. Burada XMR coin türünde AMD’nin modelerinin bir hayli başarılı olmasının etkili olduğu düşünülüyor.
Nvidia fiyat artışına karşı harekete geçti

Oyuncuların endişeyle izlediği bu gidişata sonunda dur denildi. Gelen haberlere göre GPU pazarının lider üreticisi Nvidia satıcılardan modellerin oyunculara satılmasını istedi. Aslına bakarsak hali hazırdaki piyasa koşulları satıcılar açısından oldukça olumlu fakat Nvidia neden böyle bir karar almış olabilir?

Nvidia’nın resmi açıklaması

Bu sorunun cevabı yine GPU devi tarafından yapılan açıklamaya göre firma için önceliğin oyunculardan yana olduğu fakat duygusallığı bir yana bırakacak olursak, sonuçta burada bir ticaret söz konusu. Dolayısıyla ticari kaygılar gereği kazancın daha çok olduğu yerin tercih edileceğinde şüphe yok.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons