Candy Crush, Çocuklar İçin Tehlikeli Hal Almaya Başladı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Candy Crush, Çocuklar İçin Tehlikeli Hal Almaya Başladı

Tufan Yıldız
tarafından 13 Ocak 2014 Pazartesi
Facebook'un popüler oyunlarından olan Candy Crush, İngiltere'de yapılan araştırmalarda çocuklar için zararlı oyun olduğu iddia edildi. Detaylar haberimizin devamında.
 

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook’ta en çok oynanan oyunlar arasında bulunan Candy Crush, yapılan araştırmalar sonucunda çocuklar için tehlike teşkil ettiği belirtildi. Konu ile ilgili araştırma İngiltere’de yapıldı.

İngiliz oyun araştırmacıları Candy Crush ve benzeri oyunların çocukları kumar bağımlılığına ittiğini belirtiyor. Uzun vadede oynanan oyunda çocuklar için önemli sorun teşkil ettiğini belirten Nottingham Trent Üniversitesi Uluslararası Oyun Araştırmaları Merkezi Başkanı Mark Griffiths, konu ile ilgili İngiliz Times gazesine verdiği demeçte “İnternette para kullanmadan kumar benzeri oyunlar oynamak kumar bağımlılığına giden yolda ilk adım olarak görülebilir. Bu tip oyunlarda kazanan kişiler ‘Ya parasına oynasaydım’ diye düşünmeye başlar” açıklamalarını yaptı.

soru-isareti-1 Candy Crush’ı çocuklar için sakıncalı buluyor musunuz?

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons