CS:GO Rank Sistemi Nedir ve Nasıl Yükselir? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

CS:GO Rank Sistemi Nedir ve Nasıl Yükselir?

tarafından 19 Aralık 2017 Salı

 

 

Dünya üzerinde en çok oynanan online FPS oyunu olan CS: GO Valve yapımı olan popüler bir oyundur. Rekabetin hakim olduğu oyunda rütbeler yer almaktadır. Oyuncuların level atlayabilmesi için cs:go rank sistemi hakkında yeterli bilgiye sahip olmaları gerekmektedir. Makalemizi CS GO Ranking System yazısnı referans alarak sizler için hazırladık. Oyunda yetenek skalasını gösteren bir değer olan cs:go rank sistemi oyuncular için oldukça önemlidir. Rekabet modunda oyun oynayabilmeniz için öncelikle 3 level aşmanız gerekmektedir. Daha sonra girmiş olduğunuz rekabette sistem sizin ne kadar iyi oynadığınızı belirlemeye çalışacaktır. İki maçta 1 olmak üzere toplam 21 saatlik bir değerlendirmeye alınırsınız. Bu değerlendirme sonucunda ise, yetenek grubunuza yakın olan rütbedeki gruplarla eşleştirilirsiniz. Sonuç olarak da, ortalama yeteneğiniz ölçülür. Bu bakımdan cs:go rank sistemi fazlasıyla önem taşımaktadır. Toplam olarak 4 defada 21 saatlik bekleme süresi yer alır. On maçı tamamlamanız durumunda bu sistem, başarılı olunan grubun rank seviyesinde size bir rütbe değeri verir. Bu da sizin oyundaki rütbeniz olur. Eğer oyuna yeni başlıyorsanız mutlaka CS GO Tips and Tricks kısmına göz atarak giriş seviyesi tatiklere hakim olun.
Rank Nasıl Atlanabilir?
CS: GO oyuncularının en merak ettiği sorulardan bir tanesi rank nasıl atlanır sorusudur. Sıralamaya etki eden puanlamada beş değerli unsur yer almaktadır. Kill sayısı, isabet oranı, skor sayısı, EDO sayısı ve karşı takımda yer alan oyuncuların rütbesi puanlamalara etki etmektedir. Karşı takımda yer alan oyuncuların rütbesi sizlere katsayı puanları getirebilir. Karşı takımda sizden 2 veya 3 rütbe üstün oyuncular varsa, iki katı puan kazanabilirsiniz. Oyunda iyi bir sıralamaya sahip olmak istiyorsanız; kendinizi geliştirerek, rank nasıl atlanır konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Sağlam bir reflekse sahip olmak ve aim’leri geliştirmek sizin rank atlamanıza yardımcı olacaktır. Eğer kolayca rank nasıl atlanır merak ediyorsanız; aim’lerinizi yüksek tutmaya özen göstermelisiniz. Her gün 300-500 bot öldürürseniz; refleksleriniz de hızlanacaktır. Bu şekilde daha rahat adam takip edebilme, spray ve headshot atabilme yeteneği geliştireceksiniz. Aim’lerinizi geliştirdikçe de daha kolay rank atlayabileceksiniz. Tabii ki bunların yanında oyun içi ekonomi bilgisine de sahip olmalısınız. Bu konuda detaylı anlatım için CS GO Eco Guide sayfasından tatktik bilgileri alabilirsiniz.
Rütbe Atlamak İçin Ne Yapmalısınız?
Rütbe atlayabilmeniz, oyunda kendinizi ne kadar geliştirdiğinize bağlıdır. Reflekslerinizi geliştirirseniz; oyunda daha fazla aim elde etme şansı yakalayabilirsiniz. Düzenli olarak spray atarsanız da, oyun içindeki rütbeniz daha kolay ilerleyecektir. Oyundaki her map için ayrı smoke ve flash taktikleri öğrenmeniz gereklidir. Atölyelerde çalışarak ya da oyun videosu izleyerek, değişik smoke ve flash taktikleri öğrenebilirsiniz. Atölye maplerinde ve ölüm maçlarında ne kadar uzun zaman geçirirseniz; oyun hakkında o kadar tecrübeli olursunuz. Böylece hem yeteneklerinizi geliştirmeye devam etmiş olursunuz; hem de size en uygun olan sensitivity ayarını belirlemiş olursunuz.
Maplere özel olan takım taktiklerini öğrenerek oyunda kendinizi geliştirebilirsiniz. Hangi mapte nerelere rush atacağınız konusunda yeterli bilgi sahibi olabilirsiniz. Tüm bunlar da sizin rütbe atlamanıza yardımcı olacaktır. Oyunda kendi takımınızı kurmanız, iyi oyuncularla oynamanız ve karşı takımda güzel oynayan kişileri eklemeniz rütbe atlamanız için katkı sağlayabilir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons