Pokemon Go da Gym Lideri Nasıl Olunur | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Pokemon Go da Gym Lideri Nasıl Olunur

tarafından 30 Ağustos 2016 Salı

 

Pokemon Go da Gym Lideri Nasıl Olunur

 

Pokemon-Go-Gym-Lideri-Nasıl-Olunur

Henüz 3 ülkede beta sürüm olarak yayınlanan ancak buna rağmen tüm dünyada büyük bir rağbet gören Pokemon Go oyununa olan büyük ilgi artarak devam ediyor. Sadece pokemon yakalamanızı sağlayan bir oyun olmayan Pokemon Go’da pek çok farklı görev ve özelliklerde yer almakta. Bunlardan biri de tabii ki yakaladığınız ve geliştirdiğiniz pokemonları sergilemenizi sağlamakta olan GYM alanlarıdır. Oyun içerisinde belirli bölgelerde yer almakta olan GYM alanı pokemon savaşı yapacağınız bir bölümdür. GYM Nedir? GYM, pokemon savaşını yapabileceğiniz bir bölümdür. Bu bölüm oyun içerisinde yer alan 3 farklı takımdan bir grup tarafından yönetilmektedir ve o takımdaki en güçlü pokemona sahip olan kişi GYM’in lideri olmaktadır.

GYM’e girip savaşabilmeniz ve lideri olabilmeniz için ise en az 5.seviyede olmanız gerekmektedir. Çünkü Pokemon GO oyununda GYM alanlarına girebilmek için en az 5.seviyede olma şartı yer almaktadır. Tabii ki şuanda GYM bölümlerinde çok yüksek güçlere sahip pokemonlar olacağı için güçlü pokemonu olmayanların GYM lideri olması biraz zor. GYM Lideri Nasıl Olunur? Pokemon GO oyununda bir GYM’i ele geçirmek ve oranın lideri olmak için öncelikle o GYM içerisinde yer alan tüm Pokemon ustaları ile ve ardından da GYM lideri ile Pokemon savaşı yapmanız gerekiyor. GYM’i ele geçirmek için tüm Pokemon ustaları yenmeniz ve ardından da GYM seviyesi kaç ise o rakam kadar GYM’in eski lideri ile Pokemon savaşı yapmanız gerekmektedir.

GYM içerisinde gerçekleştirilmekte olan pokemon savaşları aynı zamanda GYM’in prestij seviyesini de arttırmaktadır. Örnek vermemiz gerekir ise 6 seviye olan bir GYM’i ele geçirmek için öncelikle GYM içerisinde yer alan tüm pokemon ustalarını yenmeli ve GYM’in seviyesini düşürmelisiniz. Ardından GYM’in eski liderini yenmeli ve bu alana kendi pokemonunuzu yerleştirmelisiniz. GYM lideri olduğunuz zaman GYM seviyesi 1’den başlamaktadır. Bu GYM’e sizin takımınızdan olan pokemon ustaları savunma için pokemon koydukça ve pokemon savaşlarında başarınız arttıkça GYM’in seviyede doğru orantılı olarak artacaktır. GYM liderliğinizi uzun süre korumak için takım arkadaşlarınızın bol olduğu ve savunma için yüksek CP değerine sahip pokemonu yerleştirmeniz ise bir püf noktası.

Benzer Yazılar

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons