Panasonic, Akıllı Telefon Bölümünü Kapattı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Panasonic, Akıllı Telefon Bölümünü Kapattı

Can Devecioğlu
tarafından 6 Eylül 2013 Cuma
Japonya'nın en önemli firmalarından biri olan Panasonic, akıllı telefon bölümünü daha fazla ayakta tutamadı. Firma sektörden çekilme kararı aldı.
 

Ülkemizde olmasa da Avrupa pazarında kendine yıllardır yer edinmeye çalışan Panasonic, önce Avrupa pazarından çekildiğini daha sonra ise akıllı telefon bölümünü kapattığı duyurdu. Akıllı telefon sektörüne adeta veda eden firma, büyük zararlar ederek bu bölümü ayakta tutmaya çalışıyordu. Ancak firmanın genel olarak kötü gidişatını durdurmak için girilen yeniden yapılanma sürecinde, akıllı telefon bölümüne bir şans daha verilmedi.

Geçtiğimiz yıl 80 milyon dolarlık bir zararla yoluna devam edeceğini açıklayan akıllı telefon bölümüne ilişkin bu yıl da 10 milyon dolar zarar ön görüsü yapılınca şirket yetkilileri bölümü tamamen kapatma kararı aldı. Kendi ülkesinde bile pazar payı kaybeden Panasonic, Japonya’daki akıllı telefon pazarını Samsung’a kaptırmış durumda.

Panasonic, artık sadece uygun fiyatlı cep telefonları için Hindistan gibi ülkelere isimsiz üretim yapacak.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons