Panasonic Patentlerini Nesnelerin İnternetine | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Panasonic Patentlerini Nesnelerin İnternetine

Ufuk Atılgan
tarafından 26 Mart 2015 Perşembe
Nesnelerin interneti çalışmalarına Panasonic firması da katıldı. Panasonic bu alandaki patentleri genel kullanıma açıyor.
 

IoT olarak adlandırılan Internet of Things yani nesnelerin ve her şeyin interneti olarak bilinen konu için firmalar tarafından yapılan çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar sonucunda atılan önemli adımlardan birisi geçtiğimiz günlerde Panasonic tarafından geldi.

50 adet patentini, nesnelerin interneti konusunun çözümlerinin daha da geliştirilmesi için açan Panasonic, çeşitli sektörlerde faaliyette olan şirketlerin daha gelişmiş ürünler yapabilmesi için destek verecek.

Panasonic, bu adımı ile akıllı evler ve solar enerji sistemlerinin gelişmesini sağlarken, kendi prestijini de sağlamış olacak. Firmanın elindeki patentler, mevzu bahis teknolojilerin gelişmesi için herkese açılarak Ar-Ge çalışmalarının dünya çapında daha da gelişmesi ve hızlanmasını da sağlayacak.

Geçtiğimiz dönemlerde benzer bir çalışma otomotiv sektörü için yapılmıştı. Toyota, yakıt hücreli araçların geliştirilmesi için böyle bir çalışma başlatmış, Tesla Motors’da aynı türde bir çalışmayı akıllı araçlar için gerçekleştirmişti.

 

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons