Bilgisayar Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Bilgisayar Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli

tarafından 31 Ağustos 2016 Çarşamba

 

Bilgisayar Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli

 

Bilgisayar-Seçiminde-Nelere-Dikkat-Edilmeli

Günümüzde teknolojinin gelişimiyle iş yerlerimize ve evlerimize bile bilgisayarlar girmiş durumda. Kimi insanlarımız oyun oynamak için, kimi insanlarımız ise işlerini yapmak için bir bilgisayar sahibi olmak istiyorlar. Bilgisayar satın alırken yanlış önerilere kulak asan insanlarımız, büyük hatalar yaparak yanlış tercihlere yönelebiliyorlar. Performansının yüksek olması amacıyla alınan bilgisayarlar, bir hafta kullanıldıktan sonra aşırı derecede hız kaybı yaşıyor ve işlerin aksamasına yol açabiliyor. Peki bilgisayar seçimlerinde hangi markaları tercih etmeliyiz ve bilgisayarların hangi özelliklerini göz önüne almalıyız? Öncelikle markalardan başlayalım ve sizlere Asus, Lenovo, Apple ve Samsung markalarını önerelim. Kesinlikle sorun yaratmayan ve müşteri memnuniyeti’nin üst düzey olduğu bu markalar, en başta gösterilmeli. Hemen hemen herkes, bu markalar için tavsiye alarak bilgisayarları satın alıyorlar. Doğru bir karara varan kullanıcılar, tavsiyeleri dinledikleri için gayet memnun kalabiliyorlar.

Peki bu markalardan birisine karar verdiğimizde hangi özelliklerine göz gezdirmeliyiz? Bu soruya cevap olarak en başta ekran kartına bakılması gerektiğini söyleyebiliriz. Ekran kartı eksikliği, bilgisayarda işlem yaparken donmalar yani kasılmalar meydana getirebilir. Yaptığımız bir işi donduğu için kapatmak isteyebiliriz ve işimiz de aksayabilir. Bunun için önce ekran kartına bakmalıyız ve daha sonra Ram ve çekirdek özelliklerini esas almalıyız. Oyun oynamak isteyenler için ekran kartı ve Ram aşırı yüksek olmak zorunda. Yüksek grafikli bir oyunu normal bir bilgisayarın kaldırabileceğini söyleyemeyiz. Sadece internete girmek için ve ufak grafikli oyunlar oynamak için bilgisayar arayan insanlarımız da var. Bu işlemler için ekran kartını ram paylaşımlı alan ve 4GB ram barındıran bir bilgisayar önerilebilir. Tasarım ve grafik gibi yüksek işler yapmak için de 2Gb ekran kartı ve 4Gb ram yeterli olacaktır. Bu işlemler için aşırı derecede yüksek özellikli bir bilgisayar almamıza gerek yok. Markalarımızı iyi araştırıp, yapacağımız işe göre özelliği olan bir bilgisayar seçtikten sonra gönül rahatlığıyla satın alabiliriz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons