Galaxy Note 8 Resmen Duyuruldu | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Galaxy Note 8 Resmen Duyuruldu

Can Devecioğlu
tarafından 24 Şubat 2013 Pazar
Akıllı telefon-tablet melezi Galaxy Note ürün serisiyle pazarda yerini alan Samsung, yeni ürünü Galaxy Note 8'i resmen duyurdu. Cihazın fiyatı henüz belli değil.
 

Ocak ayının son günlerinde ortaya çıkan Galaxy Note 8 iddiaları doğrulandı. Samsung, birkaç saat önce Galaxy Note 8 isimli modelini resmen duyurdu. Telefon-tablet karışımı cihazlar olarak karşımıza çıkan Samsung’un Galaxy Note ailesinden şimdiye kadar iki farklı model duyurulmuştu. Her kesime yönelik olmayan Galaxy Note, dokunmatik Stylus kalemi ve büyük ekranı ile dikkat çekiyordu. Diğer yandan ise Samsung’un TouchWiz olarak adlandırdığı arayüzünde cihaza ve dokunmatik kalemine uygun uygulamalarıyla da desteklenen Galaxy Note ailesi yeni modeli ile daha da zenginleşti.

Şimdiye kadar 6 inçin üzerine çıkmayan Galaxy Note, bu modelin isminden de anlaşılabileceği gibi 8 inlik bir ekrana sahip. 1280 x 800 ekran çözünürlüğüne sahip olan cihazın ekranı pek fazla üst segmentte yer almıyor. Yaklaşık 189 PPI değerindeki keskinliği ile cihazın ileride ekran tarafından bir güncelleme alacağı ihtimali akıllara geliyor.

samsung-galaxy-note-8-fotograflari-2

ARM tabanlı Cortex A9 1.6 GHz ve dört çekirdekli işlemci, 2GB sistem belleği, 5 GHz destekli Wi-fi ile 16 ve 32GB dahili hafıza desteği sunacak cihazda microSD kart yuvası da yer alıyor.Bluetooth 4.0, GLONASS GPS gibi özellikler ile zenginleştirilen cihazda, diğer Galaxy Note üyeleri gibi cihaz üzerinde dokunmatik ekranla kullanılabilecek Wacom stylus kalem yer alacak. Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemiyle pazardaki yerini alacak olan cihazın fiyatı hakkında yapılmış resmi bir açıklama yok.

Tabii ki cihazın en büyük özelliiği, 8 inçlik dahili ekranla birlikte SIM kart yani telefon özelliğinin olması. Önceki Galaxy Note modellerindeki gibi akıllı telefon-tablet karışımı olan cihazın bu özelliği opsiyonel olarak. Yani dileyen telefon özellikli olanını, dileyen sadece Wi-fi destekli olan modelini satın alabilecek.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons