Galaxy S4, Gözle Kontrol Edilecek İddiaları | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Galaxy S4, Gözle Kontrol Edilecek İddiaları

Can Devecioğlu
tarafından 5 Mart 2013 Salı
Önümüzdeki günlerde Unpacked 2013 etkinliğinde duyurulacak olan Samsung Galaxy S IV'ün göz ile kontrol edilebilecek çeşitli kısayollara sahip olacağı iddia ediliyor.
 

Aylarca büyük bir titizlikle gizlenen Galaxy S4 hakkındaki iddialar gün geçtikçe artıyor. Ortaya çıkan son iddia ise Samsung’un yeni cihazı Galaxy IV’ün bazı göz ile kontrol özelliklerine sahip olacağı yönünde. Bir önceki model olan Galaxy S III’te kullanılan çeşitli hareket sensörlerinin devamı niteliğinde olacağı düşünülen gözle kontrol özelliği, cihaza olan ilgili hayli arttıracaktır.

İddialara göre kullanıcı gözünü ekrandan ayırdığı andan itibaren ekranda oynayan video duraklatılacak. Buna ek olarak okuma esnasında cihaz göz merceğinin sayfanın sonuna geldiğini anlayacak ve ekranı otomatik olarak aşağı kaydıracak. Bu özelliği destekleyecek nitelikte Eye Scroll ve Eye Pause isimli iki özelliğin patenti için başvuran Samsung’un hamlesini 14 Mart’ta göreceğiz.

Geçtiğimiz yıl Galaxy S III ile başlayan “Doğadan ilham aldık.” sloganlarının üzerine daha çok giden firma, bu tarz sensörlerin ve kısa yolların ilk sinyallarını daha önce zaten vermişti. Cihazın tam görüşünü ve teknik özellikleri ile ilgili bir doğrulama gelmese de basına sızan bilgiler gayet yeterli.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons