Geçmişten Günümüze Kullandığımız Telefonlar | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Geçmişten Günümüze Kullandığımız Telefonlar

tarafından 31 Ağustos 2016 Çarşamba

 

Geçmişten Günümüze Kullandığımız Telefonlar

 

Geçmişten-Günümüze-Telefonlar

Telefonlar geçmişten günümüze gelene kadar birçok evrim ve aşamadan geçti. Telsiz telefonlar, antenli telefonlar, zamanla antensiz telefonlara dönüştü ve Android modellerine kadar ceplerimizde yer aldı. Nokia 3310, 5110, gibi efsaneleşmiş telefonlardan bahsetmemek elde değil. Bu iki telefonun adını duyduğumuz zaman ‘’çok sağlam telefonlar’’ ve ‘’yılan oyunu’’ gibi kavramlar aklımıza gelecektir. Günümüzdeki akıllı telefonlar yere düştüğü zaman anında kırılabiliyor. 3310 ve 1510 gibi eski telefonlar kaldırımı çatlatsa bile asla kırılmayan bir niteliğe sahipti. Babalarımızın eve gelmesini beklemekten uyuya kaldığımız günler de oluyordu. Sırf telefon içerisindeki yılan oyununu oynamak için, telefonların içine girerdik ve geceleri uyumazdık. Nokia 3310 gibi telefonlardan bu yana başka bir telefondan da bahsedeceğiz. Günümüzde en verimli Android telefonlar çıkaran Samsung’un gençlik çağımızda bizlere sunduğu başka bir telefon ise E250 modeliydi. Kızaklı bir yapısı olan E250, eski zamanların en havalı ve dijital ekranlı telefonuydu.

Hemen hemen herkesin elinde görülen bu telefon, günümüzde bile hala kullanılıyor. Eskiden özellikle gençlerimizin elinde bulunan E250, amacından çok hava atmak için kullanılırdı. Kızaklı özelliği sayesinde telefonu açıp kapatırken bile apayrı bir havası oluşan E250, 3310 kadar sağlam telefonlar kategorisine giremezdi. Geçmişten bu yana birçok telefon günümüze kadar evrim geçirdi ve en son olarak Android, İos ve Windows işletim sistemli telefonlara dönüştü. Babalarımızın kemerine taktığı kılıf içerisinde yer alan kaba telefonlar, yerini incecik Android telefonlara bıraktı. Eskiden yer alan Panasonic, Motorola, ve Nokia gibi telefonlarda sağ üst köşelerinde minik bir de anten bulunurdu. Telefon çaldığı zaman bu anteni çıkarılarak telefonlara yanıt veriliyordu. İnternet özelliği bile bulunmayan bu telefonlar geçmişten günümüze gelerek birçok özelliği de beraberinde getirdi. Her ne kadar eskiyi özlesek de günümüz telefonları eskiye nazaran daha fazla iş görüyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons