Samsun Galaxy S7 de Kafaları Karıştıran Gizli Sensör İddiası | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Samsun Galaxy S7 de Kafaları Karıştıran Gizli Sensör İddiası

tarafından 11 Temmuz 2016 Pazartesi

 

Samsung Galaxy S7de Kafaları Karıştıran Gizli Sensör İddiası

Samsungun inovatif telefon modellerinden bir diğeri olan Galakxy S7, daha piyasaya çıkmadan pek çok özelliği ortaya çıkmıştı. Gizli kalmış özellikleriyse daima gündemde tutulan konular arasında her zaman. Şimdi de cihazın şarj aletinin takıldığı yerinde bir sensör olduğu iddia ediliyor. Bir takım teknoloji konularını araştıran kişilerin yazı yazdığı forumlarda kullanıcılar bundan bahsetmiş. Telefonu deneyimleyebilenlerin dediklerine göre burda bir sensör var ve bu şarj aletinin soketinde ki nemi kontrol ediyor ve telefonu şarj edip edemeyeceğine dair bildirim gönderiyor. Daha doğrusu eğer nem seviyesi standartların çok üzerinde çıkarsa telefonun şarj edilemeyeceğini size bildirim olarak gönderiyor.

Yani ıslak bir şarj kablosuyla şarj etmek istediğinizde size nemliliğin tespit edildiği ve cihazın şarj olmadığını bildiriyor. Suya dayanıklı olduğu için kullanıcıların bu soketi ıslak bırakabileceğini değerlendiren Samsung sanki bizi yani kullanıcıyı bizden yani kullanıcıdan daha iyi biliyor gibi. Zaten üretilen telefonların ve tabletlerin hala keşif edemediğimiz özellikleri de bunun kanıtı değil mi?

Ayrıca Galaxy S7 her kabloyla da şarj edilemiyor öyle diğer modelleri gibi. Uygun olan yani kendi şarj kablosuyla şarj etmeniz gerekiyor. Daha doğrusu belli kalitenin üstündeki değerlere sahip şarj kablolarını kullanmanız gerekmekte. Bu konuda daha hala kesin bilgilere sahip olamasak da elimize bir Samsung Galaxy S7 geçtiğinde gerekli denemeler yapıldıktan sonra bilgi verilecektir.

Ayrıca telefonu kullanan kişiler sesinden de çok etkilenmişe benziyor. Ayrıca yapılan yorumlar arasında wirelessle şarj edebilmek de var. Tabi doğa olarak alayla karşılanmış ama yakın gelecekte bu teknolojinin de gelişmesi bekleniyor. Bir buna güldüğümüz bu günleri düşünüyorum bir de daha disket kullandığımız, walkman dinlediğimiz zamanlarda ki arkadaşlarımızla muhabbetlerimizde görüntülü konuşabilmekten bahsettiğimizi düşünüyorum. Taa o zamanlar cep teefonuyla görüntülü konuşabilmek de şimdi bahsettiğimiz wireless şarj özelliğinden bahsedildiği gibi dalga geçerek karşıladığımız şeylerdendi. Ama oldu. Wireless şarjın da çok yakın zamanda aramızda olacağından eminim.

Her çıkan yeni telefonda yeni özellikler görüyoruz. Acaba önümüzdeki modele neler eklenecek dersiniz? Wireless şarj bunlardan biri olmasın? Ne dersiniz?

*

*kaynak: http://forum.xda-developers.com/s7-edge/help/moisture-detected-t3328011

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons