Samsung Galaxy A7 2017 | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Samsung Galaxy A7 2017

tarafından 19 Ekim 2016 Çarşamba

 

Samsung Galaxy A7 2017

Telefon ve teknoloji konusunda çığır açan Samsung, Galaxy A7 2017 modeli ile karşımıza çıkıyor. Diğer galaxy serilerine nazaran üst düzey bir yapıya sahip olan Galaxy A7 2017, ilk anlardan itibaren ilgileri üzerine çekti. Samsung Galaxy A7 2017 modelinin göze çarpan özelliklerinden birisi de, aşırı derecede suya dayanıklı olması. Suya dayanıklı olmasıyla beraber, diğer galaxy serilerine göre de daha farklı bir tasarıma sahip. Parmak izi okuyucu teknolojisini de içerisinde barındıran A7, 5.7 inç ölçüsünde bir ekran boyutuna sahip. Samsung Galaxy A7 2017 serisi, 3GB Ram’dan oluşacak. Aynı zamanda 32GB dahili hafızası bulunan bu seri, hafızasını 256GB MicroSD aracılığıyla da artırılabilecek.

Samsung Galaxy A7 serisi, önceki serilere göre daha farklı ve daha gelişmiş bir yapıya sahip. Özellikleri hakkında kullanıcılardan genellikle pozitif yorumlar alan A7, tasarım konusunda kullanıcıları ikilemde bıraktı. Bazı kullanıcılar A7 serisinin tasarımını oldukça başarılı bulurken, bir kısım kullanıcı da önceki serilere göre daha başarısız olduğunu belirtti. Samsung galaxy serilerinin önceki modellerine bakıldığında, köşelerin hep dik halde olduğunu görüyoruz. A7 serisinde ise köşeler yuvarlak şekilde tasarlanmış. Tasarımın dikkat çekici bir diğer unsuru ise hoparlör. Samsung, ilk defa hoparlörü A7 serinin sağ tarafına yerleştirmiş. Ayrıca sistemsel yönden de güçlü bir şekilde karşımıza gelen A7 işlemcisi, 8 çekirdekten oluşuyor.

Telefonun batarya kısmına bakıldığında ise, sim kart ve hafıza kartı bölmelerinin birbirlerinden ayrıştığını görebiliriz. Önceki serilerde yan yana bulunan bu iki yuva, bu sefer farklı alanlara yerleştirilmiş. A7 serisinin batarya gücü de oldukça avantajlı. 3600 mAh kapasiteli bataryadan oluşan A7’nin şarj ömrü de uzun. Bütün bu özelliklerin yanı sıra, diğer bir ilgi çeken durum ise kamera. Samsung Galaxy A7 2017  serisinin ön ve arka kamerası 16MP çözünürlük sunuyor. Kullanıcılara çift kamera deneyimi yaşatmayı hedefleyen A7, kamera konusunda başarılı bir ilke imza atmış. A7 serisinin arka kısmına bakıldığında ise büyük bir sadelik ile karşı karşıyayız. Önceki serilere nazaran telefonun ön kısmı hayli değişmiş olsa da, arka kısmı tıpkı diğer seriler gibi oldukça sade bir yapıya sahip.

Genellikle olumlu yorumlar alan ve hiçbir eksiği görünmeyen A7 serisinin bir de dezavantajı bulunuyor. Parmak izi okuyucu kısım arka tarafa yerleştirildiği için, bu durum büyük hassasiyet uyandırıyor. Galaxy A7 serileri, parmak izi konusunda oldukça hassas. İşletim sistemi olarak da Android 6.0.1 kullanılıyor. Android işletim sisteminin en performanslı serisi olarak bilinen 6.0.1 Samsun Galaxy A7 için telefona direkt olarak yüklenmiş. Telefonda kasma ve benzeri gibi sorunlar yaşamamak için de yeni gelen güncelleştirmelere dikkat edilmeli. Telefon geniş bir sisteme ve arayüze sahip olsa da, bazı sistem güncelleştirmeleri telefonu ağırlaştırarak hasar bırakabiliyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons