Samsung Galaxy S6 Telefonlarda Açılmama Sorunu Ve Çözümü | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Samsung Galaxy S6 Telefonlarda Açılmama Sorunu Ve Çözümü

tarafından 16 Haziran 2016 Perşembe

 

Samsung Galaxy S6 Açılmama Sorunu

Android telefon dünyasında her geçen gün farklı bir telefona ilişkin sorun bildirimi geliyor. Bu durum sadece Android telefonlarla sınırlı olmasa da, en fazla kullanılan akıllı telefon işletim sistemi olması nedeniyle doğal olarak en fazla problem bildirimi de Android işletim sistemine sahip telefonlarda yaşanıyor. Bu duruma bir diğer etken ise açık kaynak kodu ve telif hakkı istememesi nedeniyle günümüzde çok sayıda telefon markasının Android tercih etmesidir.

Zaman zaman Android kullanan en kaliteli telefonlarda dahi çok büyük problemler hiç yoktan yere çıkabilmektedir. Bunlardan belki de en büyüğü telefonun açılmama problemidir. Telefonunuz ister 3 günlük ister 1 yıllık olsun açılmama sorunu gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Üstelik telefonunuzu düşürmenize veya herhangi bir şekilde zarar vermenize de gerek yok. Herhangi bir uygulamanın yüklenmesi sırasında dahi telefonunuz böyle bir sorunla karşılaşabilir.

Samsung Galaxy S6 günümüzde en çok kullanılan telefon markalarından birisi. Çıkışından bu yana hakkında çok sayıda sorun bildirilse de, akıllı telefon dünyasının en stabil ve en az sorunlu telefonlarından birisidir. Çıkışından bu yana Samsung S6’lar hakkında bildirilen arızalardan biri ise, telefonun açılmaması sorunudur. Kullanıcılardan bazıları telefonun durduk yere kapandığını söylerken, bazıları ise Google Play’den bir uygulama indirirken bu sorunla karşılaştıklarını bildiriyorlar.

Açılmama Sorununa Çözüm Önerileri

Telefonun hiç tepki vermemesi durumunda uygulanabilecek iki yöntem var. Birincisi riske atmayarak telefonu teknik servise götürmek, ikincisi ise telefonda bulunan dört tuş olan ses +/-, güç ve “home” tuşlarına aynı anda basmaktır. Bu tuşlara basıldıktan sonra telefon açılarak kullanıcılarına telefonu yeniden başlatma seçeneği tanır. Ses tuşları aracılığı ile aşağı yukarı hareket etmek ve “home” tuşu ile seçim yapmak mümkündür. Ayarlar menüsünde telefondaki bilgileri sil gibi bir seçenek de vardır. Bu nedenle bu menü kullanılırken dikkatli olunmalıdır.

Telefondaki bilgilerin kesinlikle silinmediği “soft reset” adlı seçenekte ise, ses tuşları ile “home” tuşuna yaklaşık 5 – 10 saniye süre ile basılmalıdır. Bazı durumlarda tüm tuşların basılması yerine bu kombinasyon da çalışabilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons