Samsung Hakkında Bilinmesi Gerekenler | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Samsung Hakkında Bilinmesi Gerekenler

tarafından 25 Ağustos 2016 Perşembe

 

Samsung Hakkında Bilmediğinizi Düşündüğümüz Dokuz Şey

Teknoloji artık takip edilmesi çok zor bir alan halini aldı. Ama çevremizdeki her insanın bildiği bir çok marka var. Bunlardan biri de Kore Firması olan Samsung. Peki nedir Samsung? Ne süreçerden geçerek bugünlere gelebildi? İşte merak edilen Samsung hakkında çok bilinmeyen dokuz bilgi.

1. Samsung Ne Demek?

Korece olan Samsung’un Sam kısmı üç anlamındadır. Sung ise yıldız demektir. Yani şirketin ismi Türkçesiyle Üç Yıldız’dır. Dünya çapında pek çok gücü temsil ettiği söylenmektedir.

2. Kaç Çalışanı Var?

Dünya çapında seksen tane ülkede toplam üç yüz yetmiş bin çalışanı mevcuttur. Bence oldukça büyük bir sayı. Dünya devi için bile.

3. İlk Ürünleri Ne?

İlk olarak siyah-beyaz bir televizyon üretmiştir.

4. İlk Ürünlerini Ne Zaman Ürettiler?

Koreli firma ilk ürünleri olan siyah-beyaz televizyonu 1970 yılında üretti.

5. İlk Mobil Telefonlarını Ne Zaman Üretti?

Şirket 1986 yılında ilk defa bir araç telefonu üreterek mobil telefon dünyasına ilk adımlarını atmış oldular. Fakat çok kötü çıkan satış grafiğinden sonra araç telefonu üretmekten vazgeçtiler.

6. Logosu Kaç Kez Değişti?

Şirket logosu 1970’lerde bir kaç kere değişse de 1970 yılından beri sadece üç kez değişerek 1993’te günümüzde kullanılan logoya geçilmiş ve bir daha da değiştirilmemiştir.

7. Kalite İvmesini Neye Borçlular?

Söylentiye göre şirketin yönetim kurulu başkanı olan Lee Kun-hee, ürünlerinin değişim eksikliğinden sıkıntı duyduğundan, bir gün şirketin üretim tesislerine giderek bir çok telefon, aynı şekilde televizyon ve faks makinesi gibi bir çok ürünü balyozla parçalayarak imha etmiş. Ve tüm bunları 2000 çalışanın önünde yapmış ve bundan sonra şirketin ürettiği ürünlerin kalitesi artmış. Ve global bir şirket haline geçilmiş.

8. Saat Şeklinde İlk Telefonu Ne Zaman Yaptılar?

Samsung şirketi 1999 yılında o yıllara uygun kabaca görünümü olan SPH-WP10 diye bir kol saati şeklinde telefon üretti. Hatta bu telefonun sesli komut alma özelliği bile vardı.

9. İlk Renkli Ekran Telefonu Hangisi?

2001 yılında Amerika pazarında satılmak üzere SPH-i300 adında bir telefon üretti.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons