Samsung MediaTek İşlemci ile Gelebilir | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Samsung MediaTek İşlemci ile Gelebilir

Ufuk Atılgan
tarafından 7 Mart 2015 Cumartesi
MWC 2015 etkinliğinde duyurulan yeni amiral gemi modeli Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'de Exynos işlemcisini kullanan Samsung'un ilerleyen tarihlerde MediaTek işlemci kullanmaya başlayabileceği söyleniyor.
 

Qualcomm ile son dönemlerde arasında sır gibi saklanan ilişkiler olduğu bilinen Samsung’un, en son ısınma problemlerinden dolayı Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerinde Exynos 7 Octa işlemci kullanacağı açıklanmıştı.

14 nm Exynos 7 Octa işlemcilerin başarılı olmasına rağmen, Samsung’un Qualcomm işlemcili varyant tanıtmaması tuhaf karşılanmıştı.

Fakat giriş ve orta seviye modellerinde Qualcomm ile çalışmaya devam eden Samsung, yakın tarihlerde MediaTek ile çalışmaya başlayabilir.

Geçtiğimiz günlerde Samsung’un MediaTek işlemci siparişleri hakkında gelen iddiaların arasına, MediaTek yöneticisi Zhu Shan-gzu’nun yaptığı açıklama da eklendi. Zhu Shan-gzu Samsung ile aralarında ticari ilişkilerin başladığını belirtti.

Spreadtrum’da MediaTek gibi bir şirket fakat Samsung’un ilerleyen günlerde uygun fiyatlar ve tanınırlık açısından MediaTek’i tercih edeceği düşünülüyor.

 

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons