Samsung Yerini Xiaomi'ye Kaptırdı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Samsung Yerini Xiaomi’ye Kaptırdı

Ufuk Atılgan
tarafından 19 Şubat 2015 Perşembe
Akıllı telefon pazarındaki marka savaşları son hızıyla devam ediyor. IDC'den Asya-Pasific pazarına yönelik raporların sonuçları bir hayli ilginç gözüküyor.
 

Akıllı telefon pazarındaki çekişmeli rekabet ortamı devam ederken, pazar araştırma şirketi IDC’nin 2014 yılına ait Asya-Pasific pazarına ait sonuçları yayınlandı. Çin pazarında Samsung’un büyük bir kayıp yaşadığı ve liderliği kaybettiği gözüküyor.

Xiaomi, Huawei ve Apple Çin pazarında paylarını yükselten markalar olarak öne çıkıyor. Samsung ise bir önceki yıl ile kıyaslandığı zaman %50’ye yakın bir oranda pazar payında kayıp yaşamış gözüküyor.

Samsung’un 2014 yılının son çeyreğindeki %19’lara varan pazar payını, yılın son çeyreğinde %8’lerin altına düşürdüğü gözüküyor.

Samsung’un gerilemesindeki sebepler arasında ise Xiaomi ve Huawei gibi markalar hedef gösteriliyor. Bu markaların yüksek performanslı cihazları düşük fiyat etiketleri ile piyasaya sunmaları sonucunda Samsung liderliği kaybetmiş gibi gözüküyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons