Samsung’dan Parmak İzinde Kan Akışı Sistemi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Samsung’dan Parmak İzinde Kan Akışı Sistemi

tarafından 29 Ocak 2018 Pazartesi

 

Samsung’dan Parmak İzinde Kan Akışı Sistemi

Geçtiğimiz günlerde Hollanda ülkesi kaynaklı gelen gelan haberler doğrultusunda parmak izinde kan akışına göre açılıp kapatılabilen bir sistem içerisinde olduklarını açıkladılar.

Görsellerle kullanımı gösterilen patent dosyasında, “Neredeyse hiçbir kullanıcının arteriyel dolaşım yolu aynı değildir.” açıklaması yapılmış. Patente göre kullanıcı, akıllı saatin iç kısmına yerleştirilen özel bir sensör sayesinde parmak izini veya yüzünü okutmasına gerek kalmaksızın cihazlarının kilidini açabilecek.

Sensör kullanıcıyı, kan akışı şekli üzerinden tanıyacak. Kulağa her ne kadar enteresan gelse de, sistemin tam olarak kullanıcıyı damarları üzerinden nasıl tanıdığına dair bir açıklama yapılmamış.

Kimlik tanımlaması, medikal alana kayıyor

Girdiğimiz 4 haneli PIN numaralarından şifrelere, parmak izlerinden iris tarayıcılara derken günlük hayatımızda kullandığımız ve gün geçtikçe daha da fazla bilgimize sahip olan bu cihazların korunması büyük önem taşıyor.

Birçok firmanın yaptığı gibi, Samsung’da geleceğe yönelik birçok patent alıyor. Lakin bunların hangilerini gelecek dönemlerde görebileceğiz, bunu zaman gösterecek.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons