Samsung’tan Tüm Evi Kontrol Eden Akıllı Televizyon | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Samsung’tan Tüm Evi Kontrol Eden Akıllı Televizyon

Tufan Yıldız
tarafından 1 Ocak 2016 Cuma
Evde ki tüm akıllı aygıtları yönetme kabiliyeti olan bu televizyonların 2017'de çıkması bekleniyor.
 

Akıllı televizyonları yakın zamanda hizmetçi gibi kullanabileceğiz. Samsung’un geliştirdiği yeni televizyonlar, yerinizden kalkmadan tek tuş ile ışıkları kapatmanıza olanak sağlıyor. Yetenekleri bununla sınırlı değil. Evde ki tüm akıllı aygıtları yönetme kabiliyeti olan bu televizyonların 2017’de çıkması bekleniyor.

Evlerde akıllı sistemlerin giderek yaygınlık kazanması, kontrol aygıtlarını da ön plana çıkarıyor. Sürekli elde kumanda ile gezmek yerine, uyumlu uygulamalardan ve mobil cihazlardan sistemleri kontrol edebilmek birinci tercih haline geldi. Samsung, bunu bir adım ileri götürerek akıllı televizyonlardan kontrol imkanı sunmaya hazırlanıyor.

Pek çok firma akıllı televizyonlardan ev sistemlerini kontrol etmenin yollarını sunuyor ancak Samsung’un yöntemi daha yenilikçi. Samsung’un geçen yıl 200 milyon dolar karşılığında satın aldığı SmartThings firması, yeni konseppte başrolü oynuyor. Normalde firmanın SmartThings Hub adında bir cihazı bulunuyordu. Bu cihaz modeme bağlanarak, WiFi üzerinden bağlı tüm akıllı aygıtları yönetme özelliğine sahipti. Samsung televizyonlarına da bu cihazdaki sensörler entegre edilecek.

Kullanıcılar uyumlu Samsung televizyonları üzerinden çamaşır makinesinin son durumunu görebilecek, kapıya gelen misafirlerden haberdar olacak, buzdolabında azalan gıdaların uyarısını alacak veya akıllı ampüllerin ne zaman kapanacağını ayarlayabilecek.

Genelde akıllı sistemlerin kontrolü mobil cihazlardan yapılabiliyor ancak gelen çağrı veya videolu görüşme esnasında anlık müdahaleler sıkıntı olabiliyor. Alternatif olarak televizyonların büyük ekranlarından kontrol etme imkanının sağlanması kullanıcının işini kolaylaştıracaktır. Yeni teknoloji CES 2016 fuarında sergilenecek.

Kaynak:Smartthings.com

 

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons