Samsung'un Akıllı Saati Galaxy Gear Ortaya Çıktı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Samsung’un Akıllı Saati Galaxy Gear Ortaya Çıktı

Can Devecioğlu
tarafından 3 Eylül 2013 Salı
Akıllı saat konusunda firmalar sessizliğini bozmaya başlayacak gibi görünüyor. İddialar doğruysa, yarın yani 4 Eylül'de Samsung akıllı saati Galaxy Gear'ı duyuracak.
 

Geçtiğimiz yıldan beri devam eden akıllı saat dedikodularında sona yaklaşıldı. Daha önce çeşitli teknik özellikleri ve çizimlerinin sızdığı Samsung üretimi akıllı saatin gerçek bir fotoğrafı ortaya çıktı.

3 inç büyüklüğünde OLED ekrana sahip olan Galaxy Gear isimli akıllı saat Android Jelly Bean işletim sistemi kullanıyor. Ancak tıpkı TouchWiz arayüzü gibi başka bir uyarlanmış arayüze sahip olan Galaxy Gear Wifi, NFC ve Bluetooth gibi bağlantı teknolojilerine sahip. 1.5 GHz’lik çift çekirdekli işlemci ve 1GB sistem belleğinden güç alan Galaxy Gear’ın 8GB dahili depolama alanı bulunuyor. Aktif şekilde kullanımda yaklaşık 10 saatlik bir pil ömrü vaad eden cihaz, Samsung’un akıllı telefonlarında yer alan S Voice ve S Health gibi uygulamalarla senkronize çalışabiliyor.

Cihaz hakkında basına sızan bilgiler şimdilik bu kadar. Yarın yani 4 Eylül tarihinde Galaxy Note III ile birlikte duyurulacağına kesin gözüyle bakılan Galaxy Gear, Samsung’un yeni gözdesi olmaya aday.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons