LaCie, Thunderbolt Destekli Harici Depolama | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

LaCie, Thunderbolt Destekli Harici Depolama

Can Devecioğlu
tarafından 5 Aralık 2012 Çarşamba

 

Günümüzün yeni veri ve görüntü aktarma portu Thunderbolt destekli cihazları ne yazık ki pek göremiyoruz. Özellikle Apple’ın Macbook serisi dizüstü bilgisayarlarında yer verilen Intel destekli Thunderbolt teknolojisi USB 3.0’dan kat ve kat daha hızlı olmasıyla dikkat çekiyor. LaCie isimli depolama çözümleri sunan firma, Thunderbolt portuna sahip yeni harici depolama çözümlerini duyurdu. Apple kullanıcılarının hayli işine yarayacak olan bu çözüm sayesinde artık Macbook bilgisayarlarda bulunan Thunderbolt portu görüntü aktarımı dışında da bir işe yaramış olacak. Zaten söz konusu ürünlerin tanıtımları da Macbook ve D2 diskin yanyana yer aldığı fotoğraflar ile yapılıyor. Yeni ürünler sadece Apple kullanıcılarına da hitab etmiyor. Thunderbolt’un yanında yer alan USB 3.0 portu sayesinde hard diskler tüm platformlarda kullanılabilir durumda.

USB 3.0’a göre çok daha hızlı veri aktarım oranına sahip olan bu yeni çözüm içerisinde 3.5 inçlik hard diskler barındırıyor. ihtiyaca göre artan boyutları ile 4 TB’a kadar çıkabilen depolaa kapasitesi ve alüminyum dış kasası ile cihaz kendini sürekli optimal sıcaklıkta tutuyor Hatırlayacağınız gibi daha önce Seagate, LaCie’yi Satın Aldı başlıklı yazımızda Seagate’in LaCie’yi satın aldığını sizlere aktarmıştık. LaCie’nin bu yeni hamlesiyle firmanın durdurulmadığını da anlamış oluyoruz. 

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons