Güvenlik Sistemlerinde Yeni Dönem Değiştirilebilir Lensli Kameralar | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Güvenlik Sistemlerinde Yeni Dönem Değiştirilebilir Lensli Kameralar

tarafından 6 Haziran 2016 Pazartesi

 

Güvenlik Sistemlerinde Yeni Dönem: Değiştirilebilir Lensli Kameralar

Teknolojinin ilerlemesinin günlük hayatımızda pek çok şeye fayda sağlıyor. Fakat hala suç işlenmesini engelleyemiyoruz mesela. Ama gerekli tedbirler alındığında en azından suç işleyen kişinin derhal yakalanmasını sağlayabiliyor. Hayatımıza kameralar ilk girmeye başlamasından itibaren bunun güvenlik maksatlı kullanılabileceği değerlendirilmiştir. Ve bugün bu sayede bu sektörde pek çok büyük  şirket kurulabilmiştir. Kamera üreticileriyse her gün artan ihtiyaçlara göre yeni modeller üreterek bu sektörün ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır.

Yeni çıkan teknolojiler inovasyon ve entegrasyonun ne kadar önemli olduğunu bize göstermiştir. İnovasyon ve entegrasyonun hayatımıza neler kattığını, ne kadar ihtiyaç karşıladığını her gün hayretle öğreniyoruz. Geleceğin inovasyonda olduğunu teknolojiyle aşağı yukarı biraz uğraşan herkes farkedebilir. İşte bu şekilde gelişen ve değişen dünya da son ürünlerden biri de güvenlik kameraları sektöründe oldu.

Güvenlik ihtiyacı hat safhalara ulaşan şirketlerin ihtiyacını karşılamak için Sony gibi dünya devi bir marka değiştirilebilir lenslere sahip kamera üretmeye başladı. Değiştirilebilir lens sözünü duyduğumuzda kafamızda yarı ya da tam profesyonel fotoğraf makinesi canlanır. Sony ise bunu güvenlik kameralarına uygulayarak yepyeni bir bakış açısı kazandırıyor sektöre. Ayrıca tanıtılan yeni ürünün 4K video çekebiliyor olduğu ve saniyede 30 fotoğraf hızıyla kayıt yapabildiği belirtiliyor.

Yeni güvenlik kamerası modelinin ismi Sony SNC-VB770. Aynasız bir kamera kendisi. Bu kamera insan gözünün göremediği karanlıkta bile kaydına devam edebiliyor. Ondan saklanmak, görünmemek imkansız. Kullanılacağı yerler olarak; müzeler, tüneller, gece devam eden vahşi hayat. Yani belgeselcilerde artık daha rahat. Kamera üstünde ki ethernet çıkışından videoları ve çektiği fotoğrafları aktarabiliyor. Ayrıca bunun yanında wifi üzerinden kontrol etmek de mümkün.

Fiyatından bahsedecek olursak sadece gövde kısmı 7500 dolar. Yani şu sıralar dolar kurunu 3 tl sayacak olursak 22500 tl. Böyle özelliklere sahip bir kamera için normal bir fiyat gibi. 35 mm f/1.4 lens is 1600 dolar. Yani 4800 tl civarı. Kamerayı büyük bütçeleri olan firmaların alacağı değerlendiriliyor. Ayrıca kötü bir haber daha var. Kamera şu anlık sadece Japonya’da satılacak.

Bu arada kameranın bir özelliği de aynı anda akranın 4 ayrı kesitini ekranı dörde bölerek daha büyük bir şekilde izlemenize imkan sağlıyor.

 

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons