PS Vita Güncellendi, Yeni Versiyon Daha İnce ve Daha Hafif | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

PS Vita Güncellendi, Yeni Versiyon Daha İnce ve Daha Hafif

Can Devecioğlu
tarafından 9 Eylül 2013 Pazartesi
Sony'nin taşınabilir oyun konsolu PS Vita'nın yeri versiyonu çıktı. %20 daha ince, %15 daha hafif ve 6 farklı renk seçeneği sunan PS Vita çok yakında satışa çıkacak.
 

Sony’nin geçtiğimiz yıl duyurduğu taşınabilir oyun konsolu PS Vita güncellendi. Japonya’da bir etkinlikte duyurulan yeni PS Vita, ilk modele oranla daha ince ve daha hafif. Ancak değişiklikler bunlarla sınırlı değil.

Kendi kitlesi tarafından oldukça beğenilen Sony taşınabilir oyun konsolu ürün ailesi, piyasaya çıkan son model olan PS Vita ile birlikte umduğunu bulamamıştı. Özellikle akıllı telefon ve tabletlerin yaygınlaşması sebebiyle mobil oyuncu kitlesinin bu tarz cihazlara kayması, PS Vita’nın taraftar kitlesini azaltmıştı. Bunun üzerine bir de Sony geçtiğimiz yıl PS Vita’yı arka plana atınca cihaz pek etkin olamamıştı. Ancak son dönemler PS Vita’ya geri dönüş yapan ve tekrar üzerinde çalışmaya başlayan Sony, PS Vita’nın ikinci jenerasyonunu resmen duyurdu.

Haber görselinden de görebileceğiniz gibi beyaz, mavi, sarı, pembe, gri ve siyah renk seçenekleri sunan Sony, ilk modele göre yeni Vita’yı yüzde 20 daha inceltmiş ve yüzde 15 daha hafifleştirmiş. Buna ek olarak ilk seride kullanılan OLED ekran yerine yeni PS Vita’da LCD ekran bulunuyor. İnceliğine hafifleşiğine karşın PS Vita’nın pil ömrü 1 saat daha uzamış. Japonya’da önceki PS  Vita fiyatına göre biraz daha ucuz olarak satışa çıkacak olan yeni PS Vita, Ekim ayı içerisinde Japonya’da satışa çıkacak. Diğer ülkelere ise ne zaman yollanacağı henüz belli değil.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons