Sony’nin Dünyadaki Yeri Ve Önemi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Sony’nin Dünyadaki Yeri Ve Önemi

tarafından 23 Temmuz 2016 Cumartesi

 

Sony’nin Dünyadaki Yeri

İnsanda iz bırakan bazı markalar vardır ve tüketici bu isimleri duyduğunda tereddüt etmeden aklına gelen “kalite” çağrışımıyla o yana yönelmektedir. İşte bu markalardan biri olan Sony, 1946 yılında Tokyo/Japonya’da kurulmuş dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden biridir. Kuruluş tarihinden bu yana kaydetme, saklama, eğlence ve ev ürünleri konularında her geçen yıl piyasada daha çok söz sahibi olan bir şirket haline gelmektedir. Bu başarısının altında yatan ipucu ise var olan teknolojiyi kullanma yerine “kendi” teknolojisini üreten bir şirket olmasından geçmektedir. Bu tutumuyla dünyanın en geniş medya holdingi haline gelmiştir.

Sony’in ürünleri günümüzde daha çok elektronik, eğlence, oyun, finansal servisler ve diğerleridir. Yapılan istatistiklere göre ise Sony için özellikle eğlence sektöründe dünyanın en kapsamlı eğlence ürünlerini üreten ikinci büyük şirket denilmektedir. Bu ürünlerin tarihçesini kısaca inceleyecek olursak; Sony, 1975 yılında ilk olarak günümüzde hala film ve televizyon endüstrisinde kullanılan görüntü ve ses kayıt formatı olan Betacam’i üretmiştir. Ardından Sony Trinitron markası adı altında tüplü televizyon ve bilgisayar monitörü üreterek piyasadaki yerini almıştır. Halen Çin, Hindistan gibi ülkelerde Trinitron’u görebilirsiniz. 90’lı yıllarda herkes tarafından çok beğenilen Sony Walkman’ler ise dünyanın ilk taşınabilir müzik çaları olarak tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır. Gittikçe teknoloji alanında devleşen Sony, sonraki yıllarda ev sinema sistemleri, taşınabilir harici bellekler ve hafıza kartları, taşınabilir oyun konsolları ile de teknoloji devi olma yolunda ciddi atılımlar gerçekleştirmiştir.

Son dönemlerde piyasalara MP3 çalan ve üzerindeki kulakçıklarla müziğe göre dans edip şekil değiştiren yumurta şekilli robot Rolly’i çıkartmış, müziklerin ise Bluetooth ile yüklenmesine olanak sağlamıştır. Piyasa araştırmalarına göre hala tüketicinin en büyük ilgisinin Sonyvmarkalı oyun konsolları ve cep telefonlarında olduğu söylenebilir. Teknoloji üretmedeki bu başarısı ile Sony daha uzun yıllar hali hazırdaki sağlam yerini koruyacakmış gibi görünüyor. Sony ürünleri dünyanın birçok ülkesinde satışa sunulurken bunlardan biride bizim ülkemizdir. Ülkemizde son yıllarda satışında düşme görülsede yine üst sıralardaki yerini korumakta ve dünya devleri arasından sıyrılmaktadır. Sony her eve lazım olan teknoloji. Sizin evinizde hala yok mu?

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons