Foursquare Nedir | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Foursquare Nedir

tarafından 31 Ağustos 2016 Çarşamba

 

Foursquare Nedir?

 

Foursquare-Nedir

Foursquare bir sosyal ağ uygulamasıdır. 2009 yılında kurulan uygulama günümüzde yüksek popülariteye sahip olmuştur. Yoğun olarak kullanılan uygulamalar arasında yerini almıştır. Gün geçtikçe artan takipçi sayısı ile popülerliği gitgide artmaktadır. Foursquare’in çalışma prensibi her ne kadar Swarm’a benzese de ondan ayrılan birkaç özelliği var. Foursquare’ de de check-in yapabiliyorsunuz ancak Foursquare, çevredeki önemli mekanları sizin için buluyor. Bu mekanlar hakkındaki bilgileri toparlayıp size sunuyor. Örneğin bir önceki kişinin yorumuna bakarak oraya gidiyorsunuz. Arkadaş tavsiyesi gibi düşünebiliriz aslında bu uygulamayı yada bir gurmelik gibi bu tamamen size kalmış bir benzetmedir.

Foursquare Nasıl Kullanılır? Foursquare kullanmak için öncelikle Appstore ve Google Play Store üzerinden Foursquare uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Ücretsiz bir uygulama olduğu için indirmekte herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Öncelikle uygulamayı açın ve bir hesap oluşturun. Profilinizi oluşturabileceğinizi unutmayın. Profilinizi oluşturarak insanların sizin takip etmesini sağlayabilirsiniz yada siz onları takip edebilir sürekli tavsiye alabilirsiniz. Uygulama açıldığında size en yakın yerleri bulmak için GPS özelliğini kullanacaktır. Ekrana gelen kısımda bölümler var. En çok tercih edilenler, kahvaltı, akşam yemeği vs. buradan gitmek isteyebileceğiniz yerlere bakacaksınız. Eğer akşam yemeği için istiyorsanız akşam yemeği bölümüne gelerek buradan şık bir restoran seçebilirsiniz. Seçtiğiniz restoran hakkında ki tavsiyelere bakarak sonradan pişman olma gibi bir ihtimali ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca sizde gittikten sonra bir tavsiye ekleyebilirsiniz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons