Gmail Hesabı Nasıl Açılır Ne İşe Yarar | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Gmail Hesabı Nasıl Açılır Ne İşe Yarar

tarafından 31 Ağustos 2016 Çarşamba

 

Gmail Hesabı Nasıl Açılır Ne İşe Yarar

 

gmail-hesabi-nasil-acilir-ne-ise-yarar

Çok önceden hayatımıza girmiş olan bir Hotmail anısı hepimizin az çok vardır. Bu mail uzantısından anlayabileceğimiz gibi bir mesaj gönderme iletisi olduğunu anlıyoruz. Bunun şimdi ki adı ise Gmail yani Google maildir. Bu gmail hesabı nasıl açılır ne işe yarar gibi özellikleri sizlere anlatacağım. Öncelikle gmail hesabının ne işe yaradığını hep birlikte bir inceleyelim. Bu gmail hesabı adı üstünden de anlaşılacağı gibi bir mesajlaşma ve ileti gönderme işlemine yarayan bir Google uygulamasıdır. Bu uygulama ile sizler başka bir kişiye belge, resim, yazı ve benzeri birçok şeyi saniyeler içerisinde gönderebilirsiniz. Yalnız bu gönderim süresinin kısa olması her şeyi tek seferde gönderebileceğiniz anlamına gelmemektedir. Bunun bir kısıtlaması vardır. Bu kısıtlama da 25 MB boyutunda olmaktadır. Yani sizler bir resim ve video ya da benzeri belge içeren bir ileti göndermek isterseniz bu iletinizin boyutu 25 MB boyutunu geçmemelidir. Geçmediği takdirde istediğiniz iletileri kolayca gönderebilirsiniz. Ayrıca bu mail atma işlemini en çok iş yerlerinde ve özel durumlarda yani iş ile ilgili bölümlerde çokça kullanıldığını görmekteyiz. Ayrıca gmail genel olarak farklı alışveriş sitelerinden ya da haber almak istediğiniz sitelerden mail almanıza olanak sağlayacak bir uygulamadır.

Gmail nasıl açılır konusunda gelecek olursak öncelikle internet sayfamızın Google arama yerine gmail aç yazarak kolayca bu mail açma sayfasına ulaşabiliriz. Sayfaya tıkladığımızda ise karşımıza ad, soyadı ve benzeri birçok şey sorulan kutucukların geldiğini göreceğiz. Bu kutucuklara güvenliğinizin için cep numaranızı ya da güvenli kod bölümüne şifrenizi unutabilme ihtimalinize karşın bilgileri doğru girmenizi öneririm. Buradaki bilgileri eksiksiz doldurduğumuz takdirde bizim girdiğimiz örn: 123456@gmail.com adresine şifremiz ile birlikte giriş yaparak kolayca bir gmail hesabı sahibi olabiliriz. Çoğunlukla artık son zamanlarda bankaların iletişim adreslerinde mail adreslerine önem verilmektedir. Önceden bankaların ekstreleri kâğıtlar halinde evlerine gelirken ve bazı durumlar da gelip gelmediği bile belli olmaz iken şimdilerde mail yolu ile kullanıcılar iletilmektedir. Bu durum hem kâğıt tasarrufuna hem de kolay iletişim kurulmasına olanak sağlamaktadır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons