İnternet Sitesinde Beğenilmeyen Yorumları Engellemek | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

İnternet Sitesinde Beğenilmeyen Yorumları Engellemek

tarafından 30 Ağustos 2016 Salı

 

İnternet Sitesinde Beğenilmeyen Yorumları Engellemek

 

İnternet-Sitesinde-Beğenilmeyen-Yorumları-Engellemek

SMTP kimlik doğrulaması yapmanın en kolay yolu hiçbir kod ile uğraşmadan eklenti yardımı ile olacaktır. Evet, bir eklenti ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi bu işlemi nasıl kolayca yapacağınızı anlatalım. SMTP Kimlik Doğrulama Eklentisi İlk olarak WordPress sitenizin admin paneline giriş yapın ve buradan “Eklenti yükle” seçeneğini seçin. Şimdi birkaç eklenti yükleyeceğiz. Aşağıdaki eklentileri yükleyin: Wp-Mail-SMTP Fast And Secure Contact Form Admin panelinden “Ayarlar” bölümünün E-mail başlığına giriş yapın. Bu bölüme; E-mail adresinizi, Görünmesini istediğiniz adı yazın ve Mailer bölümündeki “Send all WordPress emails via SMTP” yazan seçeneği işaretleyin. Şimdi diğer seçeneklerde ne yapmanız gerektiğiniz yazalım. SMTP Host: mail.siteadınız.com SMTP Port: 587 Encryption: No Encryption Authentication: Yes Use SMTP authentication Username: Mail adresinizi yazın Password: Mail şifreniz “Değişiklikleri kaydet” butonuna basıp diğer yüklediğimiz eklentinin ayarlarına geçiyoruz. Burada “Custom E-mail From (optional) kısmına Mail Adresinizi yazıyorsunuz. Daha sonra Enable when web host requires “Mail From” strictly tied to domain email account yazısının bulunduğu kutuyu işaretlemelisiniz. Son olarak Sayfalar bölümünden “yeni sayfa ekle” seçeneğini seçip, sayfanın içerisine [si-contact-form form=’1′] satırını ekliyoruz ve kaydet diyoruz.

Artık SMTP kimlik doğrulamalı bir iletişim formunu hazırlamış oldunuz. Site yöneticileri tarafında, bloglarına ya da sitelerine gönderilen spam içerikli mesajlar zaman zaman çok can sıkıcı olabilmektedir. Onlar için geliştirilmiş olan bu formüle göre bu sistemden çok rahat bir şekilde sıyrılabilmeniz mümkündür. Spam içerikli olan, ya da reklam kokan bu sistem rahat ir şekilde uzaklaşabileceksiniz. Teknolojiyle birlikte her yeni gün yeni iletişim kanalları ürüyor. İnsanlar diğerlerinin blogları aracılığıyla kendi site tanıtımlarını yapıyor ve bununla ilgili olarak da pek çok kişi durumdan rahatsız oluyor. Teknoloji bize istemediğimiz yorumları ya da kodları engelleme imkanı veriyor. Yukarıda bu imkanlardan birisine değindik. Bu kodlar aracılığıyla sitenizi bu tarz yorumlardan sakınabilirsiniz. Spam içerikli mesajları uygulamış oldukları kodlar sayesinde çok rahat bir şekilde anlayan ve buna uygun olarak da engelleme uygulayan bu yöntem birçok internet sitesi sahibi tarafından da gönül rahatlığıyla uygulanır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons