Reddit Güvenliğini Artırıyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Reddit Güvenliğini Artırıyor

Ufuk Atılgan
tarafından 26 Şubat 2015 Perşembe
Sosyal haber paylaşım sitesi Reddit, geçtiğimiz yıl ünlülerin çıplak fotoğraf ve videolarının sızma olaylarından etkilendiklerini ve güvenliği arttıracağını açıkladı.
 

The Fappening diye adlandırılan ünlülerin iCloud hesaplarında yer alan çıplak fotoğraf ve videolarının internete sızdırılması olayı geçtiğimiz yıla damgasını vurmuştu. İlk önce 4chan sitesinde daha sonra ise Reddit platformunda yayınlanan fotoğraflar ve videolar uzun süre gündemi sarsmıştı.

Ortalığı karıştıran bu The Fappening olayından sonra site sahiplerini önlemlerini artırmaya başlamış ancak kullanıcılar silinen fotoğraf ve videoları sitelere tekrar yüklemeye başlamışlardı.

Jennifer Lawrence, Kate Upton ve Rihanna gibi ünlü isimlerin çıplak fotoğraf ve videoları medyada büyük ses getirmişti. 2700’den fazla ünlünün fotoğraf ve videosunun sızdırılması Apple’In çift aşamalı güvenlik sistemini hayata sokmasına sebep olmuştu.

Reddit kurucusu Alexis Ohanian, The New York Times’a verdiği röportajda, 10 yıldır internet üzerinde en fazla ziyaret edilen haber sitesi olduklarını ancak yeni belirledikleri kurallar ile hack ve sızıntılara karşı ek güvenlik önlemleri alacaklarını duyurdu.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons