Sosyal Ağların Hayatımıza Olan Etkileri Nelerdir | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Sosyal Ağların Hayatımıza Olan Etkileri Nelerdir

tarafından 1 Eylül 2016 Perşembe

 

Sosyal Ağların Hayatımıza Olan Etkileri Nelerdir

 

sosyal-aglarin-hayatimiza-etkileri

Sosyal ağlar, son dönemde hayatımızın neredeyse her kademesinde olan internet dünyasının yeni gelişen yüzüdür. Bu açıdan, internetin hayatımızı yavaş yavaş etkilediği ve çerçevesi içerisine aldığını bilmemiz ve ona göre önlemimizi almamız gerekmektedir. Sosyal ağlara isim olarak örnek verecek olursak; Facebook, Twitter ve İnstagram gibi faal olarak kullanılan internet iletişim araçlarıdır. İnternetin insana sağladığı yararlar arasında sosyal ağlarda bulunmaktadır. Bunların sağladığı faydalar yanında zararları da vardır. Ancak sosyal ağların, kişi üzerinde fayda ya da zarar oluşturması engelinin önüne de yine kişinin kendisi geçecektir. Bu makalemizde, sosyal ağların faydaları yada zararları değil de kişinin genel anlamda hayatını nasıl ve ne derece etkilediğini göstermeye çalışacağız.

– Sosyal ağların ilk olarak, kişinin kendini dış dünyadan soyutladığını bilmemiz gerekmektedir. Arkadaşları çevresi, ailesi ve diğer görüşeceği insanlar ile İnternet ortamında görüşmesi gayet hoş bir durumdur. Ancak, insanların yüz ifadelerini, karşılıklı görüşmeyi – bu durum fiili olarak belirtilmiştir-, yan yana gelip eğlenmeyi gibi eylemler ne kadar anlam ifade ediyorsa, böylesi farklı bir durumda oluşturmaktadır.

– Bireyin kendisi dışında yaşamış olduğu ev içerisinde bulunan insanların, yapmış oldukları faaliyetlere kimi zaman, sosyal ağlar nedeniyle katılamamaktadır. Arkadaşları, yakın akrabaları gibi evin dışında bulunan insanlarla internet ortamında görüşebilse de ev içerisinde bulunan bireylerle diyalog zaman zaman kopmaktadır.

– Birey, ev dışında bulunan arkadaşlarıyla direk yan yana gelerek diyalog kurmadan sanal olarak görüşmektedir.

-Bireyin bilgisayar başında geçirdiği zaman oldukça fazlalaşmaktadır. Bu durum, öğrenciler için ödev yapma faaliyetini en aza indirmektedir. Kitap okuma, kendini geliştirme gibi etkinliklerden uzaklaşmaktadır. Sonuç olarak, sosyal ağlar bireyin hayatını farklı şekilde etkilemektedir. Gelişme sürecinde olan insanların, yalnızca bunlarla hayatını sürdürmesi oldukça yanlıştır. Bunun dışında, interneti iyi kullanabilme, çevresi ile olan ilişkileri sıklaştırma ve benzeri etkinliklerin sürekliliği hayatına fayda sağlamaktadır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons