Sosyal Medya | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Sosyal Medya

tarafından 8 Eylül 2016 Perşembe

 

Sosyal Medya

sosyal-medya

İnsanların en iyi birbirilerinden haber aldığı ya da kendilerinden haberdar ettiği sosyal araç, sosyal medyadır. Düşündüğünüzde insanlar yıllardan beri haber almadığı çocukluk arkadaşını ya da en sevdiği ilkokul öğretmenini buradan buluyor. Ya da hayatını kökten değiştirecek ayrıcalıklara bu mecradan ulaşıyor. Belki de hayatının aşkını bulabiliyorsunuz. Sosyal medyanın ortaya çıkması kısa zaman önce oldu fakat hayatın bir parçası oldu. Artık ne yaparsak bu kanaldan istediğiniz kişilere rahatlıkla ulaştırabilir güvenle paylaşabilirsiniz. Sosyal medya da, twiter, instagram, face book gibi sosyal ağlarla insanlarla arkadaşlık kurabilir iletişim sağlayabilir istenmeyen durumlarda engelleyebilirsiniz.

Bu ağlar üzerinden istediğiniz kişilerle fotoğraf ve video paylaşımı yapabilir etkinlikler düzenleyebilir dünyadan ve bulunduğunuz yerlerden haberdar olabilirsiniz. Ayrıca kişilerinde sizden haberdar olmasına yardımcı olabilirsiniz. Günlük hayatta insanların insanlar arasında iletişimini sağlayan en büyük araç durumundadır. Hatta yokluğu çekilmez olur. Sosyal medya vazgeçilmez bir varlık olmuştur. İnsanlar burada herhangi bir sorun teşkil eden durumlarda ortak kararlarla çözüm üretebilirler. Hatta toplumsal sorunlar da bile sosyal medya kullanılarak ses getirmesine ve sorunun çözülmesine yardımcı olur. Çünkü sosyal medya dünyanın gözü kulağı hatta beyni olmuş durumadır.

Sosyal medyayı kullanarak herhangi bir durumda sorumlu olan yetkilileri uyandırabilir onların faaliyete geçmesini sağlayabilir. Yaşamın bir parçası olarak düşünülen bu sosyal medya her konuda fikir alış verişini sağlayabilir. Ya da internet erişimi engellenerek bu fikir alış- verişi kısıtlanabilir. Öyle ki bu araçla yanındaki kişiyle iletişim sağlamanın yanında dünyanın diğer ucundaki kişi ile de iletişim kurabilir o kişi de sizden kolayca haberdar olabilir. Böylesine bir imkanı her tür alanda ki bilgiye kolayca ulaşabilecek kullanabilecek teknolojik ve bilimsel bir gelişmeye ve ilerlemeye devam edecektir. Bundan dolayı sosyal medya çok geniş bir açıya sahiptir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons