Sosyal Medya Araçlarının Yararı Ve Zararı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Sosyal Medya Araçlarının Yararı Ve Zararı

tarafından 31 Ağustos 2016 Çarşamba

 

Sosyal Medya Araçlarının Yararı Ve Zararı

 

Sosyal-Medyanın-Yararları-Zararları

Her ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de sosyal medya araçlarını kullanan insanlarımızın sayısı hızla yükseliyor. Sosyal medya araçlarıyla tanışma yaşı maalesef günümüzde 10 yaşlarına kadar düşmüş durumda. Maalesef dememizin sebebi, sosyal medya araçlarını herkes amaçlarına uygun kullanmıyor ve istismarcılar günden güne çoğalıyor. Bu durum da çocuklarımızı geri dönüşü olmayan büyük tehlikelere sokabiliyor. Cep telefonları ile tanıştıkları için sosyal medya konusuyla da içli dışlı olan çocuklarımız, çocuk istismarcılarının bir kullanım aracı haline gelebiliyor. Yetişkin insanlarımız bile bu gibi durumlardan kendilerini koruyamıyor. Aslında bakıldığında sosyal medya araçları kullanışlı ve aşırı derecede işe yarar ortamlardır. Facebook, Twitter, İnstagram gibi birçok sosyal medya araçları, uzaktaki arkadaşlarımız, eşlerimiz, dostlarımız ve yakın tanıdıklarımız ile istediğimiz zaman iletişim kurmamızı sağlıyor. Sosyal medya’nın tek iyi tarafı bu diyebiliriz.

Peki sosyal medya’yı tehlikeli yapan şeyler neler? Sosyal medya üzerinde herkesin en az iki adet hesabı bulunuyor. Bu gereksiz hesap açmaları, istismarcılarına farklı farklı fikirler verebiliyor. Örneğin sizin listenizde bulunan akrabanızı gözüne kestiren bu çeteler, sizin adınıza bir Facebook hesabı açarak onları ekliyor ve sizin adınıza para gibi şeyler talep edebiliyorlar. Akrabalarınız da hesap ismine bakarak siz olduğunuzu düşünüyor ve yazılan her şeyi harfiyen yapıyorlar. Suç mafyaları gibi çeteler için sosyal medya bulunmaz bir ortam. Sosyal medya sayesinde küçük yaştaki çocukları kandırarak onları bir yere çağırıyor ve ortadan kaybedebiliyorlar. Bu gibi tehlikelere önlem almak için, çocuklarınıza kesinlikle 15 yaşından önce telefon almamalı ve sosyal medya ile tanıştırmamalısınız. Sosyal medya’ya girince, arkadaşlarım konuşurum umuduyla giren çocuklarımız maalesef bu istismarcıların hedefi haline gelebiliyor. Sosyal medya kullanan çocuklarımızı sıkça takip etmeliyiz ve yanlış kişilerle görüşmemesi gerektiklerini onlara bütün ayrıntılarıyla anlatmalıyız.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons