Sosyal Medya Ürün Tanıtımı Ve Pazarlama | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Sosyal Medya Ürün Tanıtımı Ve Pazarlama

tarafından 14 Temmuz 2016 Perşembe

 

Sosyal Medya da Ürün Tanıtımı Ve Pazarlama

Sosyal medya yeni bir tanıtım ve pazarlama alanı. Özellikle firmalar açısından bulunmaz bir nimet niteliğinde. Uygun bütçeler ile hedef kitleye ulaşmak çok kolay. Fakat burada belli bir ürün için doğru bir reklam modelinin tercih edilmesi önemlidir. Bu aşamada konumuzda sosyal medya dünyasında tercih edilebilecek reklam modelleri ile bu reklam modellerine uygun ürün modellerini ele alıyoruz.

Eğer belli bir ürünün tanıtım ve pazarlamasını sosyal medya üzerinden gerçekleştirmeyi planlıyorsanız, siteler size pek çok farklı tanıtım fırsatını sunuyor. Bu aşamada farklı reklam modellerinin daha çok site içeriği ile uyumlu olduğuna dikkat çekmek gerekir. Yani hazırlayacağınız reklam modelinin de ilgili sitenin işlevselliğine uygun bir konsepte sahip olması sizi hedef potansiyel müşteri kitlesine ulaştırmak konusunda bir adım öne çıkaracaktır.

YouTube Reklam ve Pazarlama

Youtube üzerinden bir reklam ve tanıtım çalışması için pek çok farklı seçeneğiniz var. Burada seçenekleri iki ana gruba ayırmak, tercih edebileceğiniz doğru reklam modelini belirlemeniz konusunda daha doğru olacaktır.

1. Adsense Adwords Reklam Sistemi

Adsense olarak bilinen aynı zamanda Adwords hizmetinin de dahil olduğu bu reklam ağında firmalar Google şirketi reklamcılık departmanı ile anlaşmış olurlar. Bunun sonucunda firma reklamları youtube üzerindeki pek çok videoda görüntülenir. Reklamların videonun neresinde nasıl hangi türden görüneceğini reklam veren firma belirler.

2. Vlogger Reklamcılığı Modeli

Bu reklam modeli daha çok partneri olan vlog çekimleri yapan yayıncılar ile gerçekleştirilen, amatör bir şekilde tanıtım yapılabilen ancak samimiliği ile etkileme potansiyelinin yüksek olması sebebiyle oldukça fazla ön plana çıkan bir reklam modelidir.

Youtube dışında; Instagram ve Facebook da aktif olarak farklı reklam modellerini firmalara sunar. Tanıtımı yapılacak ürünün çeşidine göre doğru hedef kitlesine ulaşmak için doğru bir reklam modeli ile doğru reklam konsepti başarılı bir sonuç almanızı sağlar.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons