Sosyal Medya Ve Mobil Kullanıcıların Oranı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Sosyal Medya Ve Mobil Kullanıcıların Oranı

tarafından 9 Ağustos 2016 Salı

 

Sosyal Medya Ve Mobil Kullanıcıların Oranı

Yapılan araştırmalar sosyal medya kullanıcılarının en aktif olduğu platformun mobil olduğunu belirledi. Özellikle 2015 yılında mobil kullanım oranının, masaüstü ve diğer cihaz kullanım oranlarını geçtiği artık bilinen bir gerçek. Bu aynı zamanda sosyal medya kullanıcılarının her an her yerde paylaşım ve etkileşim kurmasından da kaynaklanıyor. Tıpkı 2015 yılının başlarındaki selfie akımı gibi düşünün.

Facebook Kullanımı

Ülkemizde en yaygın sosyal medya organlarından birisi olan facebook kullanımı bir rekora imza atmış durumda ve uzun süre bunun devam edeceği biliniyor. Özellikle mobil kullanıcılar açısından bakacak olursak, Facebook kullanımı 1 GB RAM’e sahip bir akıllı telefonda bile zorluklar çıkarabiliyor. Bu nedenle geliştirilmiş olan ve tamamen official olan Facebook Lite uygulaması hem daha çok zaman kazandırıyor hem de facebook ile ilgili tüm işlemleri kolay basit bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Görünen o ki Facebook uygulaması geliştiricileri, son kullanıcının şikayetleri ve önerilerini dikkate almış ve böyle bir çözüm geliştirmiş.

Instagram Kullanımı

Instagram özellikle foto paylaşımcılarına hitap eden bir uygulama ve ülkemizde oldukça fazla kullanılan sosyal medya uygulamalarının başını çekiyor.

Instagram aynı zamanda görselliğin ön plana çıktığı ürünler için harika bir pazarlama ve tanıtım alanı. Pek çok firma ve girişimci Instagramı etkin bir şekilde kullanıyor.

Twitter Kullanımı

Kullanım oranı oldukça fazla olan uygulamalardan birisi de Twitter. Daha çok toplumsal olay ve gelişmeler hakkında kullanıcıların fikirlerini ön plana çıkardığı bu platformun en büyük dezavantajları ise kullanım zorluğu ve yeterli bir reklam seçeneğinin sunulmamasıdır.

YouNow & Periscope Kullanımı

Canlı yayın yapma uygulamaları önemli bir şekilde yükselişe geçen bir sosyal medya trendi olma yolunda ilerliyor. En bilinen isimleri younow ve persicope. İkiside ayrı platformlar ancak genel olarak işlevsellikleri aynı diyebiliriz.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons