Teknoloji Yararları-Zararları | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Teknoloji Yararları-Zararları

tarafından 30 Ağustos 2016 Salı

 

Teknoloji Yararları-Zararları

 

Teknoloji-Yaraları-Zararları

Hayatımızın hemen her alanında çar olan teknoloji, Zaman geçtikçe de daha fazla yere sahip olmaktadır. Bugün dünyada pek çok firma tarafından üretilen çok sayıda teknolojik ürünler bulunmaktadır. Teknoloji çağı denince akla gelen en büyük teknoloji bilgisayar ve dolayısı ile internet teknolojisi gelmektedir. İnternet teknolojisinin hayatımızda çok fazla yer ettiği de kaçınılmaz bir gerçek olmaktadır. Teknoloji bilgisayardaki internetin haricinde bir de cep telefonları ile de hayatımıza girmiş ki bu aslında en büyük tehlike olarak da görülmektedir. Artık hemen her insanın cebinde bir bilgisayar olmuş ve insanlar aradığı her şeyi, aklına gelen her şeyi buradan bakar olmuştur. Bu sayede de artık arkadaşlık ve aile bağları nerede ise kopma noktasına kadar gelmiştir. İnsanlar artık birbirleri ile konuşmaz olmuş, konuşmaya ayırmadı gereken zamanı internete vakit geçirmeye ayırmaya başlamıştır.

Yeni nesil olarak da tabir edilen çağımızın gençliği iyice kendilerini aşmış durumda olmaktadır. Bu durum ise önüne geçilmez bir hal almaktadır. Teknoloji ile hayatımıza girenler. Teknoloji çağı ile hayatımıza çok sayıda kolaylık gitmiştir. Bunların en başında, internet hizmetinin bize her şeyi kolay etmesi gelmektedir. İnternet sayesinde aradığımız her konu hakkında bilgi sahibi olmak mümkün olmaktadır. Hatta birçok insan internet üzerinden yaptığı iş ile geçimini bile sağlamaktadır. Çok büyük bir bilgi havuzu olan internet sayesinde hayatını idare edenler, bu bilgiler eşliğinde işlerinde kolaylıklar sağlayanlar çok fazla olmaktadır. Hatta interneti bize servis eden hizmetlerden biri olan akıllı cep telefonları sayesinde de her an her gittiğimiz yerde bilgiye ulaşmak mümkün olmaktadır.

Her geçen gün daha da aşağı düşen internet kullanma yaşı, bu olayın ne kadar ciddi boyutlarda olduğunu da göstermektedir. Teknoloji çağının bizden aldıkları. Teknoloji çağı ile aslında kaybettiğimiz de çok fazla güzellikler bulunmaktadır. Tabi bunların en başında aile ve arkadaşlık ilişkilerinin zayıflaması gelmektedir. Şöyle bir geriye bakıldığı zaman doksanların, hatta seksenlerin çocukları yeni nesil çocuklara oranla daha kısıtlı olsa da, aslını ararsanız çok daha şanslı olmaktadır. Çok güzel bir aile ve arkadaşlık ilişkileri yaşayan bu gençlik gelecek adına da önceki nesile Ümit vermekte idi. Şimdi ki gençliğin çok daha şımarık yetişmesi, aile ve akraba bağlarının kopuk yetişmesi, suç oranının her geçen gün çok daha fazla artması, bunlar yeni çağ ile birlikte büyükleri korkutan bir olay olmaktadır. Yeni nesil yaşadığı bu çağdan memnun olsa da bu nesli yetiştiren aileler, bu gelişmeden korkmaktadır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons