Tıklanma Değil Doğru Bilgi Önemli | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Tıklanma Değil Doğru Bilgi Önemli

tarafından 21 Ağustos 2016 Pazar

 

Tıklanma Değil Doğru Bilgi

Google’ ın yeni algoritma güncellemeleri ile hayata geçirmeyi planladığı uygulamaya göre artık en çok tıklanan siteler değil en doğru ve güvenilir bilgileri içeren siteler arama motorları sıralamalarında en üst sıralara çıkacak. Bu aynı zamanda yapay zekâya giden yolda önemli bir adım.

Sağlık Siteleri Mercek Altında

Google’ ın kurulduğu günden bu yana sıralamada ilk sıralarda yer almak için en çok tıklanmayı temel alan mantığı görünen o ki yakın zamanda değiştirecek gibi görünüyor. Google bu yeni uygulamaya koymayı düşündüğü yeni sistemde internette dolaşan ve doğru olmayan içerikleri tespit edecek ve söz konusu bu hatalı bilgileri bilgi kasası adı verilen bir platformda saklı tutacak. İlk olarak internette en fazla sorun teşkil eden sağlık içerikleri ile ilgili bu yeni uygulamayı hayata geçirecek olan Google akademik temelli olmayan sağlık içeriklerini kara listesine alacak gibi görünüyor. Sağlık sektörü ile ilgili üretilen içerikler kullanıcıları yanlış yönlendirdiğinde zaman zaman geçmişte de yaşandığı üzere hayati riskler taşıyan bir takım olumsuz durumlara yol açtığı için özellikle konusunda uzman sağlıkçıları ekibine katmayı düşünen Google bu uzman ekibi sayesinde internet kullanıcılarını yanlış yönlendiren internet sitelerine çok ciddi yaptırımlar uygulayacak.

Sağlık ve eğitim başta olmak üzere tüm sitelerin bundan böyle bilimsel kaynağa dayanan içerikler üretmesi konusunda uyarımızı şimdiden yapalım.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons