Twitch Hack Saldırısına Uğradı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Twitch Hack Saldırısına Uğradı

Arman Emyan
tarafından 25 Mart 2015 Çarşamba
Oyuncuların canlı yayın yaptıkları popüler platform Twitch ciddi bir saldırıya uğradı ve güvenlik için kullanıcıların şifrelerini sıfırladı.
 

Twitch TV internet aleminin en popüler oyun Streamer (Yayıncı) isimlerinin yer aldığı bir platform. Geçtiğimiz yıl satın alma haberlerinden sonra Amazon’un 970 milyon dolar karşılığında satın aldığı netleşen Twitch, çok ciddi bir saldırı ile karşı karşıya.

Saldırı sonrasında şifrelerin veya kullanıcıların bilgilerinin ele geçirilip geçirilmediği henüz bilinmiyor. Ancak Twitch, saldırı sonrasında resmi blog sayfasından kullanıcıların hesaplarına izinsiz girişlerin yapılmakta olduğu bilgisini paylaştı.

Meydana gelen saldırı sonrasında Twitch, kullanıcı hesaplarına ait şifrelerin hepsini sıfırlayarak harici bağlantıları devre dışı bıraktı. Twitch TV hesabına sahipseniz şifreniz sıfırlandığı için bugünlerde yeni bir şifre oluşturmanız gerekebilir.

Twitch, saldırıdan dolayı hesapları çalınan kullanıcılarına gerekli desteğin kendileri tarafından verileceğini de belirtti.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons